Energiakolmio ja LähiTapiola Keski-Suomi JKU:n pääyhteistyökumppaneiksi

JKU on solminut kaksi uutta pääyhteistyötason sopimusta vuodeksi 2013. Energiamarkkinoiden energiakolmio230x60asiantuntijapalveluihin erikoistunut Jyväskyläläinen yritys Energiakolmio ja vakuutuksia sekä pankkipalveluita tarjoava LähiTapiola Keski-Suomi ovat olleet seuran yhteistyökumppaneita aikaisemminkin, mutta pääyhteistyötasolla kyseessä on ensimmäinen kerta. Molemmat yritykset haluavat seuran kautta saatavan näkyvyyden ohella olla kantamassa kortensa kekoon kansakunnan terveystalkoissa ja tarjoavat lisäksi mm. omalle  henkilökunnalleen mahdollisuutta liikkua seuran lahitapiola230x60toimintojen parissa. JKU:n pääyhteistyökumppanit näkyvät ja toimivat seuran kaikilla neljällä sektorilla eli nuorisourheilu-, huippu-urheilu, harraste- ja veteraaniurheilu sekä tapahtumasektoreilla.