Aikataulu

AIKATAULU

päivitetty 16.02.2021 klo 19:00

 

La 20.2.

   
Aika Sarja Laji
10:00 N 60 m aidat / 5-ottelu (1 erä)
10:15 M 60 m / 7-ottelu (1 erä)
10:40 N Korkeus / 5-ottelu
10:50 M Pituus / 7-ottelu P2
12:00 M Kuula / 7-ottelu
12:50   Kilpailuiden avaus
13:00 N 3000 m kävely
13:05 N Pituus P2
13:10 M Korkeus
13:10 N Kuula / 5-ottelu
13:15 N Seiväs
13:30 M 5000 m kävely
14:05 M 60 m alkuerät (3 erää/6′)
14:23 N 60 m  alkuerät (4 erää/6′)
14:40 M Kolmiloikka P1
14:45 N Pituus / 5-ottelu P2
14:45 M 1500 m (1 erä)
15:00 N 1500 m (1 erä)
15:15 N 400 m (finaalierät 5 erää/5′)
15:30 M Korkeus / 7-ottelu
15:45 M 400 m (finaalierät 3 erää/5′)
16:05 N 60 m loppukilpailu
16:15 M 60 m loppukilpailu
16:25 N 800 m / 5-ottelu (1 erä)
     
     

Su 21.2.

   
Aika Sarja Laji
10:00 M 60 m aidat / 7-ottelu (2 erää)
11:00 M Seiväs / 7-ottelu
11:50   Kilpailupäivän avaus
12:00 N 200 m alkuerät (6 erää 5′)
12:10 N Kolmiloikka P1
12:15 N Kuula
12:30 M 200 m alkuerät (4 erää 5′)
13:00 M 3000 m (A- erä)
13:15 M 3000 m (B- erä)
13:20 N Korkeus
13:35 N 3000 m
13:55 N 60 m aidat alkuerät (3 erää/6′)
14:00 M Pituus P2
14:15 M 60 m aidat alkuerät (2 erää/6′)
14:20 M Seiväs
14:25 M Kuula
14:30 N 800 m (2 erää/7′)
14:45 M 800 m (2 erä7′)
15:00 N 200 m LK (1. finaalierä)
15:10 M 200 m LK (1. finaalierä)
15:20 N 60 m aidat loppukilpailu
15:30 M 60 m aidat loppukilpailu
15:45 M 1000 m / 7-ottelu
16:10 N 4×200 m (3 erää/7′)
16:30 M 4×200 m (1 erä)
16:40 M/N Kultainen Juoksija -palkinto

 

Pääyhteistyökumppanit

Lähitapiola Keski-Suomi
Kariteam
Valmet
Verso