25.08.2018

SM-heitto5-ottelu

Lauantaina 25.8.2018 klo 10 alkaen Harjun Stadion ja Viitaniemen heittokenttä

Kilpailukanslian osoite: Harjun Stadion, Ihantolantie 1, 40720 Jyväskylä                                                                                       

Sarjat:          miehet ja naiset 30:sta alkaen viiden vuoden välein

Lajit:            miehet ja naiset: heitto-5-ottelu (moukari, painonheitto, kuula, kiekko ja keihäs)

LOPULLINEN AIKATAULU 

KILPAILIJAOHJEITA

Moukari ja paino heitetään Viitaniemen heittokentällä (Eeronkatu 8).

Kiekko, kuula ja keihäs Harjun Stadonilla (Ihantolantie 1). Ryhmä nro 8 kiekko heitetään kuitenkin Viitaniemessä, jotta siirtymistä ei tarvita.

Kisakanslia sijaitsee Harjulla (osanoton varmistus 60 min. ennen oman sarjan alkua tai edellisenä päivänä toimisto@jku.fi). Kisakansliasta saa numerolapun.

Kaikki palkintojenjaot suoritetaan Harjulla n. 30 minuuttia sarjan päättymisen jälkeen.

Tulokset tulee näkyviin liveseurannan kautta. Linkki tuloksiin aukeaa tälle sivulle. 

Pyrimme saamaan ruokailun alueella, mutta tiedotamme sen onnistumisesta vielä myöhemmin lisää.

Huomioittehan, että samana päivänä Harjulla juostaan sisulisäviestit eli rata-alueellakin on tapahtumia käynnissä. 

Aikataulu on tiivis, joten huolehdi omalta osaltasi sujuva toiminta. 

 

ILMOITTAUTUMINEN Ilmoittautuminen keskiviikkoon 15.8.2018 klo 23.59 mennessä sähköpostilla: toimisto@jku.fi tai kirjallisesti: Jyväskylän Kenttäurheilijat, Kuntoportti 3, 40700 Jyväskylä Ilmoittautumisessa mainittava sukunimi, etunimi, syntymäaika, sarja, seura ja seuran virallinen lyhenne.

Osallistumisoikeus on SAUL:n jäsenseurojen jäsenillä tai henkilöjäsenillä.

Ilmoittautumismaksu 25 euroa / urheilija (sis. rekisteröintimaksun) maksetaan ilmoittautumispäivään 15.8. mennessä tilille FI47 5089 0540 0703 59. Kirjoita maksun viestikenttään SAUL heitto-ottelu, kilpailijan nimi ja seura.

Ilmoittautumismaksua ei sääntöjen mukaan palauteta, mikäli urheilija peruu kilpailemisen. Maksusuoritus ei ole virallinen ilmoittautuminen.

 

Kilpailijat kilpailevat omalla vastuullaan.

 

Lisätietoja:

JKU:n toimisto: toimisto@jku.fi, puh 014-218031

 

 

Tervetuloa!

 

JYVÄSKYLÄN KENTTÄURHEILIJAT

 

Ilmoittautuneet

päivitetty 16.8. klo 12:30

M30 Olli Juvonen Janakkalan Jana
M30 Teemu Mykkänen Jyväskylän Kenttäurheilijat
M30 Ville Strömblad Malax IF
M30 Jussi Tukeva Jalasjärven Jalas
       
M35 Karri Kulmala Etelä-Pohjanmaan Urheiluveteraanit
M35 Tommy Lahti IF Femman
M35 Antti Miihkinen Vihdin Urheiluveteraanit
M35 Tero Mäkäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
M35 Petri Rautio Oulun Pyrintö
M35 Juha Saarisilta Jyväskylän Kenttäurheilijat
       
M40 Harri Leivonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
M40 Mika Nikula Espoon Tapiot
M40 Tomi Rantanen Harjavallan Työväen Urheilijat
M40 Mikko Stenström Petäjäveden Petäjäiset
M40 Tuomo Tarvainen Kauhavan Wisa
       
M45 Aki Kujanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
M45 Jarno Liimatainen Esbo Idrottsförening
M45 Ari Ruuti Jyväskylän Kenttäurheilijat
M45 Mika Salonen Harjun Urheilijat
M45 Petri Satto Janakkalan Jana
       
M50 Pekka Eskola Oriveden Ponnistus
M50 Markku Hanhela Kiimingin Urheilijat
M50 Pauli Havukainen Joensuun Kataja
M50 Jari Järvenpää Oriveden Ponnistus
M50 Vesa Mäkilä Nakkilan Vire
M50 Ari Niskala Etelä-Pohjanmaan Urheiluveteraanit
M50 Mika Parkkali Porin Urheiluveteraanit
M50 Timo Riikonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
M50 Mika Sirkka Kangasniemen Kalske
M50 Pasi Taipale Etelä-Pohjanmaan Urheiluveteraanit
       
M55 Tapio Ojala LahtiSport
M55 Hannu Rintaniemi Etelä-Pohjanmaan Urheiluveteraanit
M55 Pentti Sommarberg Kuusankosken Kisa
       
M60 Juha Hietala Yppärin Urheilijat
M60 Kari Hurmerinta Korson Kaiku
M60 Tuomo Jantunen Etelä-Pohjanmaan Urheiluveteraanit
M60 Raimo Karjalainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
M60 Reino Korpelainen Kuortaneen Kunto
M60 Kari Nuikka Korson Kaiku
M60 Tenho Vaarala Lapin Lukko
M60 Karri Westerlund Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat
       
M65 Keijo Aaltonen Kiimingin Urheilijat
M65 Esko Ahonen Kunto-Pirkat
M65 Mika Hytönen Tiutisen Pyrintö
M65 Raimo Jyrkilä Kymen Urheiluveteraanit
M65 Osmo Koivisto Kunto-Pirkat
M65 Urpo Kuronen Kuopion Reipas
M65 Seppo Laikari Tyrnävän Tempaus
M65 Raimo Majuri Spove
M65 Jouko Miihkinen Vihdin Urheiluveteraanit
M65 Mauri Moilanen Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat
M65 Pertti Nousiainen Kunto-Pirkat
M65 Reima Oinaanoja Helsingin Kisa-Veikot
       
M70 Sakari Heino Tiutisen Pyrintö
M70 Kauko Luikku Reisjärven Pilke
M70 Ari Siren Helsingin Kisa-Veikot
M70 Tauno Talonen Oulun Ikiliikkujat
M70 Markku Tarkkio Kunto-Pirkat
       
M75 Eero Järvenpää Kangasalan Urheilijat-68
M75 Timo Kopakkala Kiimingin Urheilijat
M75 Esko Kuutti Vihdin Urheiluveteraanit
M75 Kaarlo Valasjärvi Helsingin Kisa-Veikot
       
M80 Aarne Haapala Laihian Luja
M80 Jouko Kettunen Spove
M80 Pekka Oinonen Kivijärven Kivekkäät
M80 Aulis Savola Lappajärven Veikot
M80 Tauno Tukkinen Lohjan Urheilijat
       
M85 Martti Mäkelä Lappajärven Veikot
M85 Leo Saarinen Harjun Urheilijat
       
M90 Heikki Pakkanen LahtiSport
       
       
       
       
N30 Sonja Alasalmi Jyväskylän Kenttäurheilijat
N30 Noora Jakobsson Janakkalan Jana
N30 Laura Lehto Jyväskylän Kenttäurheilijat
N30 Riikka Ruuth Kivijärven Kivekkäät
       
N35 Tellervo Ahlholm Jyväskylän Kenttäurheilijat
N35 Eini Hongisto Janakkalan Jana
N35 Katriina Jokinen Liedon Parma
N35 Riika Karioja Jyväskylän Kenttäurheilijat
N35 Hanna-Mari Louramo-Ben Algia Turun Senioriurheilijat
N35 Ilona Markkanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
N35 Vilma Moilanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
N35 Anne Muhonen Pihtiputaan Tuisku
N35 Susanna Riekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
       
N40 Kirsi Koro Virtain Urheilijat
N40 Johanna Leivonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
N40 Sirpa Tarvainen Kauhavan Wisa
N40 Anu Virtanen Janakkalan Jana
       
N45 Teija Aho Pulkkilan Ponsi
N45 Inka Juvonen Janakkalan Jana
N45 Satu Lehtonen LahtiSport
N45 Johanna Rosnell Oriveden Ponnistus
N45 Sanna Westerberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat
N45 Anne Yli-Olli Jyväskylän Kenttäurheilijat
       
N50 Mari Kyrönlahti Jyväskylän Kenttäurheilijat
N50 Lea Pirttilä Kunto-Pirkat
N50 Vera-Maria Räsänen Kymen Urheiluveteraanit
N50 Pirjo Saukkonen Leppävirran Urheilijat
N50 Jaana Siekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
       
N55 Mirja Kokko LahtiSport
N55 Erja Rinne Helsingin Kisa-Veikot
N55 Päivi Sirviö Polvijärven Urheilijat
N55 Tuija Varsala Länsi-Uudenmaan Urheilijat
       
N60 Liisa Mäkitörmä Varpaisjärven Vire
N60 Merja Pulkkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
N60 Eila Seppänen Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat
N60 Leena Tenhu Jyväskylän Kenttäurheilijat
N60 Merja Vuorinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
       
N65 Maire Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
N65 Raija Harjunen Helsingin Tarmo
N65 Raija Mäkipää Helsingin Tarmo
N65 Toini Nousiainen Kunto-Pirkat
N65 Kirsti Piipari Helsingin Kisa-Veikot
N65 Pirkko Povelainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
N65 Sisko Rauhala Jyväskylän Kenttäurheilijat
N65 Marja-Leena Valtonen Kunto-Pirkat
N65 Elisa Yli-Hallila Helsingin Kisa-Veikot
       
N70 Mirja Mäntylä Kunto-Pirkat
N70 Liisa Niekka Helsingin Kisa-Veikot
N70 Irma Saarinen Kunto-Pirkat
       
N75 Helmi Hoppu Lempäälän Kisa Yleisurheilu
N75 Pirjo Karetie Jyväskylän Kenttäurheilijat
N75 Kirsti Viitanen Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat
       
N80 Kerttu Kangasmäki Laihian Luja