Osallistujat ja tulokset

LIVE-TULOKSET >>

Tulokset torstai 10.9.2020

Tulokset torstai 10.9.2020 lehdistömuoto

Tulokset perjantai 11.9.2020

Tulokset perjantai 11.9.2020 lehdistömuoto

Tulokset lauantai 12.9.2020

Tulokset lauantai 12.9.2020 lehdistömuoto

Tulokset sunnuntai 13.9.2020

Tulokset sunnuntai 13.9.2020 lehdistömuoto

 

 

Lopullinen lista

 

M30 100 m  
     
40 Magnus Arnkil Åbo IFK
263 Janne Keskikastari Oulaisten Huima
372 Ari Laitinen LahtiSport
417 Juhani Lindholm Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
M30 200 m  
     
40 Magnus Arnkil Åbo IFK
372 Ari Laitinen LahtiSport
417 Juhani Lindholm Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
M30 400 m  
     
263 Janne Keskikastari Oulaisten Huima
417 Juhani Lindholm Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
M30 800 m  
     
700 Teemu Ruippo Joensuun Kataja
     
M30 1500 m  
     
700 Teemu Ruippo Joensuun Kataja
     
M30 5000 m  
     
272 Aapo Kinnunen Runner’s Club
543 Aku Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat
596 Jani Pekkola Äänekosken Urheilijat
     
M30 10 000 m  
     
67 Eero Grönlund Pyhäselän Urheilijat
272 Aapo Kinnunen Runner’s Club
396 Jyri Lehtonen Helsingin Kisa-Veikot
     
M30 400 m aj  
     
660 Jussi Raittinen Kurikan Ryhti
     
M30 Korkeus  
     
695 Ville Rontu Helsingin Kisa-Veikot
     
M30 Seiväs  
     
695 Ville Rontu Helsingin Kisa-Veikot
     
M30 Pituus  
     
161 Frans Häggblom IK Falken
669 Eero Rantala Nakkilan Vire
695 Ville Rontu Helsingin Kisa-Veikot
     
M30 Kolmiloikka  
     
167 Jaakko Hämäläinen Hämeenlinnan Tarmo
669 Eero Rantala Nakkilan Vire
695 Ville Rontu Helsingin Kisa-Veikot
     
M30 Kuula  
     
204 Olli Juvonen Janakkalan Jana
404 Ari Lepistö Alavieskan Viri
503 Vesa Mäenpää Alavuden Urheilijat
669 Eero Rantala Nakkilan Vire
695 Ville Rontu Helsingin Kisa-Veikot
752 Mikael Saunanen Lapuan Virkiä
776 Ville Siiskonen Kangasniemen Kalske
857 Jussi Tukeva Jalasjärven Jalas
     
M30 Kiekko  
     
204 Olli Juvonen Janakkalan Jana
372 Ari Laitinen LahtiSport
404 Ari Lepistö Alavieskan Viri
456 Juha Martinmäki Mikkelin Kilpa-Veikot
569 Adam Näse IF Åsarna
669 Eero Rantala Nakkilan Vire
776 Ville Siiskonen Kangasniemen Kalske
857 Jussi Tukeva Jalasjärven Jalas
     
M30 Moukari  
     
204 Olli Juvonen Janakkalan Jana
857 Jussi Tukeva Jalasjärven Jalas
     
M30 Keihäs  
     
98 Aapo Harju Muuramen Yritys
204 Olli Juvonen Janakkalan Jana
456 Juha Martinmäki Mikkelin Kilpa-Veikot
569 Adam Näse IF Åsarna
669 Eero Rantala Nakkilan Vire
695 Ville Rontu Helsingin Kisa-Veikot
752 Mikael Saunanen Lapuan Virkiä
776 Ville Siiskonen Kangasniemen Kalske
     
M30 Painonheitto  
     
204 Olli Juvonen Janakkalan Jana
569 Adam Näse IF Åsarna
857 Jussi Tukeva Jalasjärven Jalas
     
M35 100 m  
     
131 Eerikki Hietikko Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
282 Sampo Kiviharju Hämeenlinnan Tarmo
395 Asko Lehtonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
586 Mikhail Paramonov HIFK – Friidrott
593 Mika Parviainen Helsingin Kisa-Veikot
614 Marko Petäjä Forssan Salama
849 Juho Toivari Janakkalan Jana
924 Oki Vuonoranta Esbo If
     
M35 200 m  
     
109 Niko Heikkilä Kymen Urheiluveteraanit
131 Eerikki Hietikko Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
188 Teemu Jokela Lapuan Virkiä
282 Sampo Kiviharju Hämeenlinnan Tarmo
395 Asko Lehtonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
849 Juho Toivari Janakkalan Jana
     
M35 400 m  
     
109 Niko Heikkilä Kymen Urheiluveteraanit
282 Sampo Kiviharju Hämeenlinnan Tarmo
307 Janne Kolari Valkealan Kajo
387 Ville Lavikainen Runner’s Club
395 Asko Lehtonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
586 Mikhail Paramonov HIFK – Friidrott
706 Ville Ryhänen Esbo If
849 Juho Toivari Janakkalan Jana
878 Jukka Vaara Rovaniemen Roadrunners
     
M35 800 m  
     
15 Tuomas Ahola Nivalan Urheilijat
74 Matti Haatainen Kuopion Reipas
109 Niko Heikkilä Kymen Urheiluveteraanit
291 Väinö Klemola Kuopion Reipas
387 Ville Lavikainen Runner’s Club
639 Mikko Poutanen Valkealan Kajo
878 Jukka Vaara Rovaniemen Roadrunners
     
M35 1500 m  
     
15 Tuomas Ahola Nivalan Urheilijat
155 Joonas Hytönen Rauman Urheilijat
     
M35 5000 m  
     
126 Harri Hietamäki Vasa Idrottssällskap
155 Joonas Hytönen Rauman Urheilijat
189 Janne Jokinen Vaajakosken Kuohu
896 Heikki Vento Taipalsaaren Veikot
     
M35 10 000 m  
     
64 Ragnar Freij-Hollanti Runner’s Club
189 Janne Jokinen Vaajakosken Kuohu
291 Väinö Klemola Kuopion Reipas
485 Teemu Mikkola Kunto-Pirkat
611 Antti Pesola Kaustisen Pohjan-Veikot
656 Antti Pöyry Länsi-Uudenmaan Urheilijat
896 Heikki Vento Taipalsaaren Veikot
945 Ismo Ylenius Janakkalan Jana
     
M35 3000 m ej  
     
64 Ragnar Freij-Hollanti Runner’s Club
291 Väinö Klemola Kuopion Reipas
485 Teemu Mikkola Kunto-Pirkat
     
M35 110 m aj  
     
706 Ville Ryhänen Esbo If
763 Otto Seppälä Lamminpään Korpi
924 Oki Vuonoranta Esbo If
     
M35 400 m aj  
     
706 Ville Ryhänen Esbo If
     
M35 Korkeus  
     
283 Ilkka Kivimäki Ylistaron Kilpa-Veljet
481 Antti Miihkinen Vihdin Urheiluveteraanit
564 Samuli Nurminen Kunto-Pirkat
614 Marko Petäjä Forssan Salama
653 Heikki Pärnä Turun Urheiluliitto
898 Lari Vesander Esbo If
924 Oki Vuonoranta Esbo If
938 Sebastian Widjeskog IF Åsarna
     
M35 Seiväs  
     
131 Eerikki Hietikko Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
     
M35 Pituus  
     
9 Janne Aarnikko Imatran Urheilijat
188 Teemu Jokela Lapuan Virkiä
300 Sami Koivunen Noormarkun Nopsa
639 Mikko Poutanen Valkealan Kajo
729 Joni Salminen Forssan Salama
804 Daniel Strandvall IK Falken
828 Antti Takala Spove
     
M35 Kolmiloikka  
     
9 Janne Aarnikko Imatran Urheilijat
564 Samuli Nurminen Kunto-Pirkat
729 Joni Salminen Forssan Salama
828 Antti Takala Spove
     
M35 Kuula  
     
284 Jukka Kivimäki Muuramen Yritys
360 Lauri Laasala Toijalan Vauhti
481 Antti Miihkinen Vihdin Urheiluveteraanit
562 Aki Nurminen Siikaisten Sisu
     
M35 Kiekko  
     
358 Petri Käräjäoja Haapaveden Urheilijat
371 Topi Laitila Teuvan Rivakka
481 Antti Miihkinen Vihdin Urheiluveteraanit
729 Joni Salminen Forssan Salama
     
M35 Moukari  
     
131 Eerikki Hietikko Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
283 Ilkka Kivimäki Ylistaron Kilpa-Veljet
297 Sami Koistinen Tohmajärven Urheilijat
481 Antti Miihkinen Vihdin Urheiluveteraanit
486 Tuomas Mikkola Alavieskan Viri
562 Aki Nurminen Siikaisten Sisu
679 Petri Rautio Oulun Pyrintö
818 Jussi Syväniemi Lohijärven Kuohu
     
M35 Keihäs  
     
131 Eerikki Hietikko Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
433 Petri Lätti Jalasjärven Jalas
481 Antti Miihkinen Vihdin Urheiluveteraanit
541 Mikko Niilo-Rämä Haukivuoren Kisailijat
562 Aki Nurminen Siikaisten Sisu
729 Joni Salminen Forssan Salama
822 Juha Taalikka Ylöjärven Urheilijat
865 Jouni Turkki Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
M35 Painonheitto  
     
297 Sami Koistinen Tohmajärven Urheilijat
481 Antti Miihkinen Vihdin Urheiluveteraanit
486 Tuomas Mikkola Alavieskan Viri
562 Aki Nurminen Siikaisten Sisu
818 Jussi Syväniemi Lohijärven Kuohu
     
M40 100 m  
     
44 Fabian Björk Helsingin Kisa-Veikot
159 Jouni Hyvönen Kuopion Reipas
197 Jussi Joukainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
295 Tero Koikkalainen Kajaanin Kipinä
375 Petteri Laitinen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
501 Joni Myllyntaus Jyväskylän Kenttäurheilijat
529 Sami Mönkölä Jyväskylän Kenttäurheilijat
539 Marko Nieminen Hartolan Voima
581 Simo Paavola Lohtajan Veikot
608 Mikko Perttinä Kuopion Reipas
863 Pasi Tupasalo LahtiSport
866 Antti Turunen Kuopion Reipas
871 Mikko Uittamo Länsi-Uudenmaan Urheilijat
884 Tero Valkonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
937 Peter Westerlund Esbo If
     
M40 200 m  
     
44 Fabian Björk Helsingin Kisa-Veikot
159 Jouni Hyvönen Kuopion Reipas
197 Jussi Joukainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
295 Tero Koikkalainen Kajaanin Kipinä
375 Petteri Laitinen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
380 Anssi Lappalainen Kuopion Reipas
446 Veli-Matti Mannila Helsingin Tarmo
449 Juha-Pekka Manninen Petäjäveden Petäjäiset
529 Sami Mönkölä Jyväskylän Kenttäurheilijat
539 Marko Nieminen Hartolan Voima
608 Mikko Perttinä Kuopion Reipas
787 Kalle Sipilä Helsingin Kisa-Veikot
863 Pasi Tupasalo LahtiSport
866 Antti Turunen Kuopion Reipas
871 Mikko Uittamo Länsi-Uudenmaan Urheilijat
884 Tero Valkonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
937 Peter Westerlund Esbo If
     
M40 400 m  
     
57 Harri Eränen Jyväskylän Kenttäurheilijat
176 Jorma Ikäheimo Downtown 65 Endurance
225 Aku Kallio Lempäälän Kisa Yleisurheilu
370 Olli Laitila Downtown 65 Endurance
375 Petteri Laitinen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
385 Petri Lauronen Jyväskylän Kenttäurheilijat
446 Veli-Matti Mannila Helsingin Tarmo
529 Sami Mönkölä Jyväskylän Kenttäurheilijat
565 Tuomo Nurminen LahtiSport
740 Thomas Sandberg Åbo IFK
787 Kalle Sipilä Helsingin Kisa-Veikot
     
M40 800 m  
     
50 Lieven De Rycke Rovaniemen Roadrunners
176 Jorma Ikäheimo Downtown 65 Endurance
208 Juha Järvelä Kurikan Ryhti
235 Tero Kankkunen Kunto-Pirkat
370 Olli Laitila Downtown 65 Endurance
385 Petri Lauronen Jyväskylän Kenttäurheilijat
563 Jukka Nurminen Viipurin Urheilijat
651 Joakim Pyttynen Musta Neliö
740 Thomas Sandberg Åbo IFK
     
M40 1500 m  
     
208 Juha Järvelä Kurikan Ryhti
362 Tommy Lahti IF Femman
563 Jukka Nurminen Viipurin Urheilijat
740 Thomas Sandberg Åbo IFK
806 Jani Strömsholm IF Sibbo Vargarna
848 Jukka Toikkanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
M40 5000 m  
     
57 Harri Eränen Jyväskylän Kenttäurheilijat
208 Juha Järvelä Kurikan Ryhti
362 Tommy Lahti IF Femman
457 Miika Marttinen Hämeenlinnan Tarmo
563 Jukka Nurminen Viipurin Urheilijat
590 Harri Parkkonen Rauhalahti Road Runners
848 Jukka Toikkanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
913 Viktor Vinberg Vihdin Urheiluveteraanit
     
M40 10 000 m  
     
425 Tuomas Lunttila Saarijärven Pullistus
563 Jukka Nurminen Viipurin Urheilijat
590 Harri Parkkonen Rauhalahti Road Runners
829 Miika Takala Jyväskylän Kenttäurheilijat
913 Viktor Vinberg Vihdin Urheiluveteraanit
     
M40 3000 m ej  
     
477 Harri Metsäranta Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
M40 110 m aj  
     
529 Sami Mönkölä Jyväskylän Kenttäurheilijat
565 Tuomo Nurminen LahtiSport
581 Simo Paavola Lohtajan Veikot
600 Tuomo Peltola LahtiSport
887 Tero Valta Oulun Ikiliikkujat
937 Peter Westerlund Esbo If
     
M40 400 m aj  
     
166 Antti Hämäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
529 Sami Mönkölä Jyväskylän Kenttäurheilijat
565 Tuomo Nurminen LahtiSport
581 Simo Paavola Lohtajan Veikot
     
M40 Korkeus  
     
266 Mikko Kielinen Espoon Tapiot
522 Tero Mäkäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
567 Aki Nyyssönen Varkauden Kenttä-Veikot
600 Tuomo Peltola LahtiSport
730 Teemu Salminen Toijalan Vauhti
     
M40 Seiväs  
     
444 Jyri Malmström Nurmijärven Yleisurheilu
522 Tero Mäkäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
600 Tuomo Peltola LahtiSport
     
M40 Pituus  
     
27 Kimmo Ahvenainen Kenttäurheilijat-58
373 Pauli Laitinen Helsingin Kisa-Veikot
375 Petteri Laitinen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
513 Kimmo Mäkeläinen Rauman Työväen Urheilijat
522 Tero Mäkäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
600 Tuomo Peltola LahtiSport
608 Mikko Perttinä Kuopion Reipas
863 Pasi Tupasalo LahtiSport
871 Mikko Uittamo Länsi-Uudenmaan Urheilijat
     
M40 Kolmiloikka  
     
290 Mika Kleimola Alahärmän Kisa
373 Pauli Laitinen Helsingin Kisa-Veikot
437 Kari Majuri Porin Urheiluveteraanit
513 Kimmo Mäkeläinen Rauman Työväen Urheilijat
600 Tuomo Peltola LahtiSport
     
M40 Kuula  
     
27 Kimmo Ahvenainen Kenttäurheilijat-58
135 Anssi Hirvikoski Kenttäurheilijat-58
332 Karri Kulmala Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
333 Tomi Kultala Turun Senioriurheilijat
337 Juha Kumpulainen Iisalmen Visa
377 Antti Lamminen Helsingin Kisa-Veikot
453 Teemu Manninen Orimattilan Jymy
522 Tero Mäkäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
600 Tuomo Peltola LahtiSport
631 Antti Pitkänen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
724 Jari Salin Toijalan Vauhti
730 Teemu Salminen Toijalan Vauhti
761 Jani Seppälä Espoon Tapiot
802 Mikko Stenström Petäjäveden Petäjäiset
     
M40 Kiekko  
     
332 Karri Kulmala Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
337 Juha Kumpulainen Iisalmen Visa
377 Antti Lamminen Helsingin Kisa-Veikot
402 Harri Leivonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
522 Tero Mäkäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
600 Tuomo Peltola LahtiSport
670 Jaakko Rantala Nakkilan Vire
722 Juha Saarisiilta Jyväskylän Kenttäurheilijat
731 Ari Salo Valkeakosken Haka
761 Jani Seppälä Espoon Tapiot
778 Juuso Sillanpää Jyväskylän Kenttäurheilijat
802 Mikko Stenström Petäjäveden Petäjäiset
     
M40 Moukari  
     
135 Anssi Hirvikoski Kenttäurheilijat-58
362 Tommy Lahti IF Femman
507 Jyrki Mäkelä Pudasjärven Urheilijat
545 Mika Nikula Espoon Tapiot
672 Tomi Rantanen Harjavallan Työväen Urheilijat
722 Juha Saarisiilta Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
M40 Keihäs  
     
45 Roland Björkroth Gamalakarleby IF
202 Janne Juuso Kiimingin Urheilijat
380 Anssi Lappalainen Kuopion Reipas
402 Harri Leivonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
435 Matti Löytynoja Ylivieskan Kuula
522 Tero Mäkäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
600 Tuomo Peltola LahtiSport
631 Antti Pitkänen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
670 Jaakko Rantala Nakkilan Vire
922 Teijo Visuri Pulkkilan Ponsi
     
M40 Painonheitto  
     
135 Anssi Hirvikoski Kenttäurheilijat-58
332 Karri Kulmala Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
362 Tommy Lahti IF Femman
506 Juhana Mäkelä Ylistaron Kilpa-Veljet
507 Jyrki Mäkelä Pudasjärven Urheilijat
545 Mika Nikula Espoon Tapiot
631 Antti Pitkänen Länsi-Uudenmaan Urheilijat
722 Juha Saarisiilta Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
M45 100 m  
     
85 Tomi Hakola Helsingin Kisa-Veikot
127 Kalle Hietanen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
139 Mats Holmberg IF Åland
276 Mikko Kinnunen Jyväskylän Kenttäurheilijat
345 Janne Kuusela Tammelan Ryske
411 Janne Liimatainen Turun Urheiluliitto
551 Jukka Nissinen Kuopion Reipas
628 Simo Piispa Vehkalahden Veikot
835 Petri Tauriainen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
M45 200 m  
     
36 Henry Andberg Helsingin Kisa-Veikot
85 Tomi Hakola Helsingin Kisa-Veikot
127 Kalle Hietanen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
139 Mats Holmberg IF Åland
192 Markku Jokinen Hyvinkään Seudun Urheilijat
276 Mikko Kinnunen Jyväskylän Kenttäurheilijat
345 Janne Kuusela Tammelan Ryske
411 Janne Liimatainen Turun Urheiluliitto
609 Jarmo Peräkangas Lapuan Virkiä
628 Simo Piispa Vehkalahden Veikot
674 Kai Rasmus Jyväskylän Kenttäurheilijat
835 Petri Tauriainen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
M45 400 m  
     
139 Mats Holmberg IF Åland
192 Markku Jokinen Hyvinkään Seudun Urheilijat
276 Mikko Kinnunen Jyväskylän Kenttäurheilijat
345 Janne Kuusela Tammelan Ryske
911 Jani Viljola Helsingin Kisa-Veikot
953 Victor Zakharov Lahden Ahkera
     
M45 800 m  
     
48 Petter Carlberg Kyrkslätt Idrottsförening
222 Lasse Kaihlavirta Kunto-Pirkat
275 Jari Kinnunen Suomussalmen Rasti
304 Ossi Kokkonen Downtown 65 Endurance
689 Jarkko Rikkonen Mikkelin Kilpa-Veikot
773 Kalle Siik Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
911 Jani Viljola Helsingin Kisa-Veikot
     
M45 1500 m  
     
275 Jari Kinnunen Suomussalmen Rasti
304 Ossi Kokkonen Downtown 65 Endurance
509 Mikko Mäkelä Downtown 65 Endurance
773 Kalle Siik Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
817 Teppo Syrjälä Tampereen Pyrintö
     
M45 5000 m  
     
13 Jukka Ahokas Kenttäurheilijat-58
237 Tomi Kanto Kenttäurheilijat-58
261 Jaakko Kero Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
509 Mikko Mäkelä Downtown 65 Endurance
560 Tuomas Nupponen Kenttäurheilijat-58
745 Toni Santalahti Espoon Tapiot
845 Harri-Pekka Tikkanen Kiuruveden Urheilijat
     
M45 10 000 m  
     
13 Jukka Ahokas Kenttäurheilijat-58
222 Lasse Kaihlavirta Kunto-Pirkat
237 Tomi Kanto Kenttäurheilijat-58
461 Antti Mattila Helsingin Juoksijat
560 Tuomas Nupponen Kenttäurheilijat-58
850 Juha Toivonen Vaajakosken Kuohu
     
M45 3000 m ej  
     
817 Teppo Syrjälä Tampereen Pyrintö
911 Jani Viljola Helsingin Kisa-Veikot
     
M45 110 m aj  
     
36 Henry Andberg Helsingin Kisa-Veikot
471 Jukka Mertanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
628 Simo Piispa Vehkalahden Veikot
711 Tomi Ryynänen Kunto-Pirkat
     
M45 400 m aj  
     
36 Henry Andberg Helsingin Kisa-Veikot
139 Mats Holmberg IF Åland
192 Markku Jokinen Hyvinkään Seudun Urheilijat
231 Jani Kangasniemi Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
742 Patrik Sandell IK Falken
     
M45 10 000 m kävely  
     
912 Juha Vimpari Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
M45 Korkeus  
     
228 Raimo Kandelin Turun Urheiluliitto
637 Mika Polku Virtain Urheilijat
751 Matti Saunanen Ikaalisten Urheilijat
929 Tuukka Vuorinen Äänekosken Urheilijat
     
M45 Seiväs  
     
36 Henry Andberg Helsingin Kisa-Veikot
231 Jani Kangasniemi Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
628 Simo Piispa Vehkalahden Veikot
637 Mika Polku Virtain Urheilijat
711 Tomi Ryynänen Kunto-Pirkat
     
M45 Pituus  
     
79 Esa Hakala Tampereen Pyrintö
187 Marko Jokela Kristiinan Urheilijat
228 Raimo Kandelin Turun Urheiluliitto
551 Jukka Nissinen Kuopion Reipas
637 Mika Polku Virtain Urheilijat
742 Patrik Sandell IK Falken
751 Matti Saunanen Ikaalisten Urheilijat
942 Tero Willamo Helsingin Kisa-Veikot
     
M45 Kolmiloikka  
     
187 Marko Jokela Kristiinan Urheilijat
637 Mika Polku Virtain Urheilijat
711 Tomi Ryynänen Kunto-Pirkat
929 Tuukka Vuorinen Äänekosken Urheilijat
942 Tero Willamo Helsingin Kisa-Veikot
     
M45 Kuula  
     
201 Teemu Jutila Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
242 Jarkko Karstila LahtiSport
412 Jarno Liimatainen Esbo If
536 Hannu Niemelä Lempäälän Kisa Yleisurheilu
552 Tomi Nissinen Laukaan Urheilijat
705 Ari Ruuti Jyväskylän Kenttäurheilijat
751 Matti Saunanen Ikaalisten Urheilijat
     
M45 Kiekko  
     
141 Marko Honkaharju Espoon Tapiot
201 Teemu Jutila Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
206 Sami Jämsen Jyväskylän Kenttäurheilijat
412 Jarno Liimatainen Esbo If
422 Mika Loikkanen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
536 Hannu Niemelä Lempäälän Kisa Yleisurheilu
552 Tomi Nissinen Laukaan Urheilijat
711 Tomi Ryynänen Kunto-Pirkat
852 Tom Tommiska IF Åland
     
M45 Moukari  
     
242 Jarkko Karstila LahtiSport
246 Esa Katajainen Helsingin Kisa-Veikot
412 Jarno Liimatainen Esbo If
     
M45 Keihäs  
     
206 Sami Jämsen Jyväskylän Kenttäurheilijat
228 Raimo Kandelin Turun Urheiluliitto
406 Mauri Leppäaho Helsingin Poliisivoimailijat
412 Jarno Liimatainen Esbo If
616 Jarkko Piekkari Janakkalan Jana
628 Simo Piispa Vehkalahden Veikot
659 Toni Rahunen Korson Kaiku
733 Sami Salo Porin Urheiluveteraanit
764 Raimo Seppälä Ylivieskan Kuula
     
M45 Painonheitto  
     
242 Jarkko Karstila LahtiSport
246 Esa Katajainen Helsingin Kisa-Veikot
412 Jarno Liimatainen Esbo If
536 Hannu Niemelä Lempäälän Kisa Yleisurheilu
705 Ari Ruuti Jyväskylän Kenttäurheilijat
711 Tomi Ryynänen Kunto-Pirkat
     
M50 100 m  
     
124 Jukka Hieta Helsingin Kisa-Veikot
149 Jyri Huppunen Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
308 Mikko Koli Jyväskylän Kenttäurheilijat
421 Ilpo Liuska Vihdin Urheiluveteraanit
487 Santeri Mikkonen Pieksämäen Veikot -98
549 Jarmo Nissilä Helsingin Kisa-Veikot
680 Paavo Reilson Länsi-Uudenmaan Urheilijat
     
M50 200 m  
     
55 Marko Erola Valkeakosken Haka
124 Jukka Hieta Helsingin Kisa-Veikot
149 Jyri Huppunen Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
308 Mikko Koli Jyväskylän Kenttäurheilijat
487 Santeri Mikkonen Pieksämäen Veikot -98
549 Jarmo Nissilä Helsingin Kisa-Veikot
680 Paavo Reilson Länsi-Uudenmaan Urheilijat
756 Heikki Savolainen Kuopion Reipas
820 Jan Särömaa Helsingin Kisa-Veikot
880 Kimmo Vainio LahtiSport
902 Markku Viio Nivalan Urheilijat
     
M50 400 m  
     
55 Marko Erola Valkeakosken Haka
124 Jukka Hieta Helsingin Kisa-Veikot
149 Jyri Huppunen Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
173 Kimmo Höijer Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
308 Mikko Koli Jyväskylän Kenttäurheilijat
549 Jarmo Nissilä Helsingin Kisa-Veikot
741 Kaj Sandell IK Falken
820 Jan Särömaa Helsingin Kisa-Veikot
934 Osmo Walden Helsingin Kisa-Veikot
     
M50 800 m  
     
153 Mika Hyppönen Hippoksen maratonkerho
156 Juha Hytönen Varkauden Kenttä-Veikot
173 Kimmo Höijer Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
606 Markus Penttinen Turun Urheiluliitto
647 Seppo Puttonen Vaajakosken Kuohu
741 Kaj Sandell IK Falken
874 Rami Urho Turun Urheiluliitto
918 Kari Virtanen Hämeenlinnan Tarmo
940 Niklas Wikblom IF Nykarlebynejden
     
M50 1500 m  
     
26 Ari Ahtiainen Hämeenlinnan Kisa
153 Mika Hyppönen Hippoksen maratonkerho
156 Juha Hytönen Varkauden Kenttä-Veikot
463 Pasi Mattila Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
606 Markus Penttinen Turun Urheiluliitto
647 Seppo Puttonen Vaajakosken Kuohu
665 Pasi Rangell Hämeenlinnan Kisa
874 Rami Urho Turun Urheiluliitto
918 Kari Virtanen Hämeenlinnan Tarmo
940 Niklas Wikblom IF Nykarlebynejden
     
M50 5000 m  
     
136 Harri Hokkanen Hippoksen maratonkerho
154 Tarmo Hyttinen Koiviston Kipinä
397 Matti Lehtonen Vaajakosken Kuohu
665 Pasi Rangell Hämeenlinnan Kisa
940 Niklas Wikblom IF Nykarlebynejden
     
M50 10 000 m  
     
133 Ari Hiltunen Kunto-Pirkat
154 Tarmo Hyttinen Koiviston Kipinä
397 Matti Lehtonen Vaajakosken Kuohu
796 Arttu Soininen Espoon Tapiot
940 Niklas Wikblom IF Nykarlebynejden
     
M50 3000 m ej  
     
33 Kari Alenius Kuivasjärven Aura
323 Juha Koskenoja Forssan Salama
557 Asko Nuikka Kylmäkosken Veikot
     
M50 100 m aj  
     
308 Mikko Koli Jyväskylän Kenttäurheilijat
321 Hannu Koskela Alavieskan Viri
421 Ilpo Liuska Vihdin Urheiluveteraanit
494 Juha Multanen Helsingin Kisa-Veikot
     
M50 400 m aj  
     
173 Kimmo Höijer Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
321 Hannu Koskela Alavieskan Viri
     
M50 5000 m kävely  
     
33 Kari Alenius Kuivasjärven Aura
     
M50 Korkeus  
     
96 Jukka Hannula Helsingin Kisa-Veikot
158 Ari Hyvönen Pyhäjärven Pohti
215 Mika Järvinen Helsingin Kisa-Veikot
906 Matti Viitala Tampereen Pyrintö
925 Jari Vuorenmaa Hyvinkään Seudun Urheilijat
     
M50 Seiväs  
     
96 Jukka Hannula Helsingin Kisa-Veikot
296 Antti Kois Alavieskan Viri
374 Petri Laitinen Kangasniemen Kalske
     
M50 Pituus  
     
96 Jukka Hannula Helsingin Kisa-Veikot
149 Jyri Huppunen Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
421 Ilpo Liuska Vihdin Urheiluveteraanit
494 Juha Multanen Helsingin Kisa-Veikot
925 Jari Vuorenmaa Hyvinkään Seudun Urheilijat
     
M50 Kolmiloikka  
     
96 Jukka Hannula Helsingin Kisa-Veikot
296 Antti Kois Alavieskan Viri
594 Esa Paukku Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
824 Jari Taina Valkealan Kajo
     
M50 Kuula  
     
106 Pauli Havukainen Joensuun Kataja
142 Jussi Honkajärvi Vieremän Koitto
195 Michael Jokiranta Kaskö Idrottsklubb
196 Harri Jores Mäntsälän Urheilijat
215 Mika Järvinen Helsingin Kisa-Veikot
309 Jouni Komulainen Vihdin Urheiluveteraanit
359 Jari Laakso Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
427 Jari Luoto Pyhäjoen Pauhu
469 Vesa Merinen Helsingin Kisa-Veikot
588 Mika Parkkali Porin Urheiluveteraanit
826 Pasi Taipale Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
     
M50 Kiekko  
     
71 Rauno Haapalainen Oulaisten Taru
147 Tommi Huotilainen Parikkalan Urheilijat
215 Mika Järvinen Helsingin Kisa-Veikot
315 Kari Korkeasalo Lielahden Kipinä
359 Jari Laakso Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
469 Vesa Merinen Helsingin Kisa-Veikot
526 Petri Mäntynen Pyhäjärven Pohti
737 Mika Salonen Harjun Urheilijat -82
748 Petri Satto Janakkalan Jana
788 Mika Sirkka Joutsan Pommi
826 Pasi Taipale Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
859 Markus Tuominen Joutsan Pommi
     
M50 Moukari  
     
71 Rauno Haapalainen Oulaisten Taru
365 Marko Lahtinen Toivakan Rivakka
469 Vesa Merinen Helsingin Kisa-Veikot
687 Timo Riikonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
748 Petri Satto Janakkalan Jana
788 Mika Sirkka Joutsan Pommi
826 Pasi Taipale Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
     
M50 Keihäs  
     
73 Ilpo Haapea Mikkelin Kilpa-Veikot
147 Tommi Huotilainen Parikkalan Urheilijat
196 Harri Jores Mäntsälän Urheilijat
598 Kari Peltokangas Jyväskylän Kenttäurheilijat
618 Tommi Piensoho Kälviän Tarmo
687 Timo Riikonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
748 Petri Satto Janakkalan Jana
     
M50 Painonheitto  
     
71 Rauno Haapalainen Oulaisten Taru
196 Harri Jores Mäntsälän Urheilijat
309 Jouni Komulainen Vihdin Urheiluveteraanit
365 Marko Lahtinen Toivakan Rivakka
469 Vesa Merinen Helsingin Kisa-Veikot
687 Timo Riikonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
748 Petri Satto Janakkalan Jana
826 Pasi Taipale Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
     
M55 100 m  
     
31 Harri Alatupa Jyväskylän Kenttäurheilijat
118 Jaakko Helanto Esbo If
138 Juha-Pekka Holm Kivijärven Kivekkäät
184 Jari Jaatinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
210 Jari Järvenpää Oriveden Ponnistus
252 Harri Kauranen Hämeenlinnan Tarmo
480 Taisto Miettinen Helsingin Kisa-Veikot
583 Hannu Pakarinen Suonenjoen Vasama
699 Pertti Roth Iisalmen Visa
795 Petteri Soini Mikkelin Kilpa-Veikot
892 Tuomo Vanhanen Tapanilan Erä
899 Markku Vettenniemi Espoon Tapiot
     
M55 200 m  
     
31 Harri Alatupa Jyväskylän Kenttäurheilijat
118 Jaakko Helanto Esbo If
138 Juha-Pekka Holm Kivijärven Kivekkäät
252 Harri Kauranen Hämeenlinnan Tarmo
480 Taisto Miettinen Helsingin Kisa-Veikot
583 Hannu Pakarinen Suonenjoen Vasama
795 Petteri Soini Mikkelin Kilpa-Veikot
815 Tommi Suopuro Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
830 Jari Tammi Helsingin Kisa-Veikot
892 Tuomo Vanhanen Tapanilan Erä
899 Markku Vettenniemi Espoon Tapiot
947 Harri Yli-Huita Laihian Luja
     
M55 400 m  
     
31 Harri Alatupa Jyväskylän Kenttäurheilijat
480 Taisto Miettinen Helsingin Kisa-Veikot
505 Jari Mäkelä Kälviän Tarmo
795 Petteri Soini Mikkelin Kilpa-Veikot
815 Tommi Suopuro Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
830 Jari Tammi Helsingin Kisa-Veikot
851 Jarmo Tolvanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
892 Tuomo Vanhanen Tapanilan Erä
     
M55 800 m  
     
165 Pekka Hälinen Helsingin Kisa-Veikot
219 Markku Kaartinen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
274 Jari Kinnunen Helsingin Jyry
403 Vesa Lensu Helsingin Juoksijat
505 Jari Mäkelä Kälviän Tarmo
851 Jarmo Tolvanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
892 Tuomo Vanhanen Tapanilan Erä
     
M55 1500 m  
     
114 Esko Heinola Kauhajoen Karhu
165 Pekka Hälinen Helsingin Kisa-Veikot
274 Jari Kinnunen Helsingin Jyry
389 Juha-Matti Lehtinen Kempeleen Maratonklubi
403 Vesa Lensu Helsingin Juoksijat
505 Jari Mäkelä Kälviän Tarmo
568 Heikki Närhinen Helsingin Kisa-Veikot
851 Jarmo Tolvanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
892 Tuomo Vanhanen Tapanilan Erä
     
M55 5000 m  
     
84 Jari Hakola Kyyjärven Kyky
219 Markku Kaartinen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
383 Hannu Laurila Rovaniemen Roadrunners
389 Juha-Matti Lehtinen Kempeleen Maratonklubi
405 Jari Leppimäki Kunto-Pirkat
786 Sergei Simanov Hämeenlinnan Kisa
892 Tuomo Vanhanen Tapanilan Erä
     
M55 10 000 m  
     
84 Jari Hakola Kyyjärven Kyky
269 Petteri Kilpinen Helsingin Kisa-Veikot
383 Hannu Laurila Rovaniemen Roadrunners
389 Juha-Matti Lehtinen Kempeleen Maratonklubi
780 Tero Sillanpää Jyväskylän Kenttäurheilijat
892 Tuomo Vanhanen Tapanilan Erä
     
M55 3000 m ej  
     
111 Juha Heininen Porvoon Urheilijat
892 Tuomo Vanhanen Tapanilan Erä
     
M55 100 m aj  
     
762 Jarmo Seppälä Lamminpään Korpi
892 Tuomo Vanhanen Tapanilan Erä
     
M55 400 m aj  
     
815 Tommi Suopuro Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
892 Tuomo Vanhanen Tapanilan Erä
     
M55 Korkeus  
     
312 Petri Korander Vihdin Urheiluveteraanit
466 Petri Melanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
635 Kari Pohjola Länsi-Uudenmaan Urheilijat
951 Jukka Ylitalo Helsingin Kisa-Veikot
     
M55 Seiväs  
     
312 Petri Korander Vihdin Urheiluveteraanit
489 Jari Moilanen Helsingin Kisa-Veikot
775 Mika Siimes Helsingin Kisa-Veikot
     
M55 Pituus  
     
31 Harri Alatupa Jyväskylän Kenttäurheilijat
184 Jari Jaatinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
312 Petri Korander Vihdin Urheiluveteraanit
678 Arto Rautio Himangan Urheilijat
947 Harri Yli-Huita Laihian Luja
     
M55 Kolmiloikka  
     
312 Petri Korander Vihdin Urheiluveteraanit
635 Kari Pohjola Länsi-Uudenmaan Urheilijat
678 Arto Rautio Himangan Urheilijat
     
M55 Kuula  
     
175 Jari Ikäheimo Jyväskylän Kenttäurheilijat
210 Jari Järvenpää Oriveden Ponnistus
217 Juha Kaaro Vehkalahden Veikot
255 Ari Kela Janakkalan Jana
262 Timo Keränen Limingan Niittomiehet
312 Petri Korander Vihdin Urheiluveteraanit
346 Juha Kuusinen Esbo If
382 Esa Laukkanen Tammelan Ryske
525 Olavi Mäntylä Vähänkyrön Viesti
533 Jari Nevalainen Joensuun Kataja
554 Seppo Norpila Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
582 Jouni Pahkala Ylivieskan Kuula
642 Pekka Priuska Lapuan Virkiä
682 Mika Rekola Mynämäen Isku
767 Petri Setälä Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
     
M55 Kiekko  
     
69 Patrik Gustafsson Esbo If
183 Pekka Jaakkola Porin Urheiluveteraanit
210 Jari Järvenpää Oriveden Ponnistus
255 Ari Kela Janakkalan Jana
312 Petri Korander Vihdin Urheiluveteraanit
382 Esa Laukkanen Tammelan Ryske
554 Seppo Norpila Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
574 Timo Olkkonen Hartolan Voima
582 Jouni Pahkala Ylivieskan Kuula
595 Juhani Pehkonen Kuivasjärven Aura
767 Petri Setälä Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil
927 Juha Vuori Porin Urheiluveteraanit
     
M55 Moukari  
     
210 Jari Järvenpää Oriveden Ponnistus
572 Tapio Ojala LahtiSport
610 Jukka Perälä Kauhajoen Karhu
644 Petri Puhakainen Inkeroisten Terho
691 Hannu Rintaniemi Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
739 Mika Samppala Jyväskylän Kenttäurheilijat
927 Juha Vuori Porin Urheiluveteraanit
     
M55 Keihäs  
     
93 Ilpo Hanhisalo HIFK – Friidrott
210 Jari Järvenpää Oriveden Ponnistus
255 Ari Kela Janakkalan Jana
312 Petri Korander Vihdin Urheiluveteraanit
382 Esa Laukkanen Tammelan Ryske
392 Ville Lehtinen Kajaanin Kipinä
408 Tapio Leppälä Jalasjärven Jalas
466 Petri Melanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
638 Pasi Pollari Helsingin Kisa-Veikot
642 Pekka Priuska Lapuan Virkiä
843 Timo Tikka Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
951 Jukka Ylitalo Helsingin Kisa-Veikot
     
M55 Painonheitto  
     
210 Jari Järvenpää Oriveden Ponnistus
255 Ari Kela Janakkalan Jana
294 Esa Kohtala Kauhajoen Karhu
572 Tapio Ojala LahtiSport
601 Pekka Peltoniemi Joensuun Kataja
610 Jukka Perälä Kauhajoen Karhu
642 Pekka Priuska Lapuan Virkiä
644 Petri Puhakainen Inkeroisten Terho
927 Juha Vuori Porin Urheiluveteraanit
     
M60 100 m  
     
320 Antti Koskela Toholammin Urheilijat
350 Veijo Kylmäpuro Helsingin Kisa-Veikot
431 Heikki Lähdekorpi Forssan Salama
490 Jukka Mononen Jyväskylän Kenttäurheilijat
585 Jari Pantzar Helsingin Kisa-Veikot
646 Hannu Puttonen Kunto-Pirkat
728 Esa Salminen Helsingin Kisa-Veikot
758 Tapio Savolainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
805 Christer Strömberg Helsingin Kisa-Veikot
     
M60 200 m  
     
350 Veijo Kylmäpuro Helsingin Kisa-Veikot
431 Heikki Lähdekorpi Forssan Salama
468 Juha Meriläinen Kunto-Pirkat
490 Jukka Mononen Jyväskylän Kenttäurheilijat
548 Teijo Niskanen Kiuruveden Urheilijat
585 Jari Pantzar Helsingin Kisa-Veikot
617 Esa Pieniniemi Oulun Ikiliikkujat
710 Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat
728 Esa Salminen Helsingin Kisa-Veikot
758 Tapio Savolainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
801 Gerhard Stenroos IF Drott
805 Christer Strömberg Helsingin Kisa-Veikot
     
M60 400 m  
     
171 Reijo Häyrinen Kangasniemen Kalske
216 Veijo Jääskeläinen Kymen Urheiluveteraanit
350 Veijo Kylmäpuro Helsingin Kisa-Veikot
431 Heikki Lähdekorpi Forssan Salama
490 Jukka Mononen Jyväskylän Kenttäurheilijat
527 Aimo Määttä Rovaniemen Roadrunners
548 Teijo Niskanen Kiuruveden Urheilijat
585 Jari Pantzar Helsingin Kisa-Veikot
646 Hannu Puttonen Kunto-Pirkat
702 Jari Ruonala Rovaniemen Roadrunners
728 Esa Salminen Helsingin Kisa-Veikot
735 Jouni Salojärvi Kymen Urheiluveteraanit
736 Sakari Salojärvi Kymen Urheiluveteraanit
801 Gerhard Stenroos IF Drott
805 Christer Strömberg Helsingin Kisa-Veikot
     
M60 800 m  
     
2 Heino Aalto Lahden Ahkera
17 Arto Ahonen Kunto-Pirkat
23 Matti Ahonen Vaajakosken Kuohu
216 Veijo Jääskeläinen Kymen Urheiluveteraanit
279 Viljo Kirjavainen Hämeenlinnan Kisa
349 Pertti Kylmälä LahtiSport
431 Heikki Lähdekorpi Forssan Salama
517 Aimo Mäkinen Vaajakosken Kuohu
527 Aimo Määttä Rovaniemen Roadrunners
591 Kari Partanen Mäntylahden Veto
702 Jari Ruonala Rovaniemen Roadrunners
736 Sakari Salojärvi Kymen Urheiluveteraanit
     
M60 1500 m  
     
2 Heino Aalto Lahden Ahkera
23 Matti Ahonen Vaajakosken Kuohu
101 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club
248 Jukka Kauppila Kalajoen Junkkarit
279 Viljo Kirjavainen Hämeenlinnan Kisa
517 Aimo Mäkinen Vaajakosken Kuohu
527 Aimo Määttä Rovaniemen Roadrunners
736 Sakari Salojärvi Kymen Urheiluveteraanit
907 Jarmo Viitanen Kenttäurheilijat-58
     
M60 5000 m  
     
101 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club
248 Jukka Kauppila Kalajoen Junkkarit
348 Seppo Kykkänen Kunto-Pirkat
410 Eero Lettojärvi Lahden Ahkera
452 Ossi Manninen Mäntylahden Veto
907 Jarmo Viitanen Kenttäurheilijat-58
     
M60 10 000 m  
     
101 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club
348 Seppo Kykkänen Kunto-Pirkat
452 Ossi Manninen Mäntylahden Veto
578 Harri Paananen Jyväskylän Kenttäurheilijat
697 Timo Roschier Polvijärven Vauhti
891 Juha Vanhanen Vaajakosken Kuohu
     
M60 2000 m ej  
     
101 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club
164 Seppo Häkkinen Kymen Urheiluveteraanit
591 Kari Partanen Mäntylahden Veto
932 Ari Väliniemi Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
M60 100 m aj  
     
171 Reijo Häyrinen Kangasniemen Kalske
320 Antti Koskela Toholammin Urheilijat
646 Hannu Puttonen Kunto-Pirkat
801 Gerhard Stenroos IF Drott
     
M60 300 m aj  
     
101 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club
171 Reijo Häyrinen Kangasniemen Kalske
591 Kari Partanen Mäntylahden Veto
646 Hannu Puttonen Kunto-Pirkat
710 Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat
801 Gerhard Stenroos IF Drott
     
M60 5000 m kävely  
     
591 Kari Partanen Mäntylahden Veto
881 Ilkka Vakkuri Kankaanpään Urheilijat
932 Ari Väliniemi Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
M60 Korkeus  
     
171 Reijo Häyrinen Kangasniemen Kalske
320 Antti Koskela Toholammin Urheilijat
441 Jukka Malila Helsingin Kisa-Veikot
667 Hannu Ranta Tammelan Ryske
710 Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat
757 Jussi Savolainen Iisalmen Visa
931 Timo Vähäkuopus Pudasjärven Urheilijat
     
M60 Seiväs  
     
101 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club
213 Risto Järvi Esbo If
340 Tero Kuparinen Kenttäurheilijat-58
441 Jukka Malila Helsingin Kisa-Veikot
694 Olavi Roivainen Saloisten Salama
877 Risto Vaahtiala LahtiSport
931 Timo Vähäkuopus Pudasjärven Urheilijat
     
M60 Pituus  
     
171 Reijo Häyrinen Kangasniemen Kalske
213 Risto Järvi Esbo If
350 Veijo Kylmäpuro Helsingin Kisa-Veikot
617 Esa Pieniniemi Oulun Ikiliikkujat
667 Hannu Ranta Tammelan Ryske
710 Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat
877 Risto Vaahtiala LahtiSport
931 Timo Vähäkuopus Pudasjärven Urheilijat
     
M60 Kolmiloikka  
     
171 Reijo Häyrinen Kangasniemen Kalske
193 Pauli Jokinen Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
226 Urpo Kamula Pulkkilan Ponsi
320 Antti Koskela Toholammin Urheilijat
325 Veijo Koskinen Kauhajoen Karhu
430 Atte Lähdekorpi Forssan Salama
667 Hannu Ranta Tammelan Ryske
757 Jussi Savolainen Iisalmen Visa
877 Risto Vaahtiala LahtiSport
931 Timo Vähäkuopus Pudasjärven Urheilijat
     
M60 Kuula  
     
125 Juha Hietala Yppärin Urheilijat
179 Jyrki Ilves Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
190 Jouko Jokinen Vilppulan Veikot
214 Jukka Järvinen Kunto-Pirkat
413 Jari Lindberg Kunto-Pirkat
441 Jukka Malila Helsingin Kisa-Veikot
458 Jarmo Matilainen Mikkelin Kilpa-Veikot
667 Hannu Ranta Tammelan Ryske
     
M60 Kiekko  
     
125 Juha Hietala Yppärin Urheilijat
179 Jyrki Ilves Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
190 Jouko Jokinen Vilppulan Veikot
214 Jukka Järvinen Kunto-Pirkat
253 Markku Kause Nurmijärven Yleisurheilu
413 Jari Lindberg Kunto-Pirkat
667 Hannu Ranta Tammelan Ryske
673 Hannu Raskinen Anjalan Liitto
716 Matti Saaranen Pyhäjärven Pohti
757 Jussi Savolainen Iisalmen Visa
917 Arto Virtanen Lahden Ahkera
     
M60 Moukari  
     
174 Matti Ihalainen Kangasniemen Kalske
247 Risto Katajamäki Töysän Veto
430 Atte Lähdekorpi Forssan Salama
500 Jarmo Myllymäki Merijärven Kestävä
579 Esa Paasonen Ristiinan Urheilijat
667 Hannu Ranta Tammelan Ryske
798 Risto Sormunen Syvänniemen Nousu
     
M60 Keihäs  
     
90 Jouni Halonen Alatornion Pirkat
125 Juha Hietala Yppärin Urheilijat
162 Juha Häkkinen Kuopion Reipas
179 Jyrki Ilves Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
214 Jukka Järvinen Kunto-Pirkat
615 Pasi Peura Kunto-Pirkat
667 Hannu Ranta Tammelan Ryske
673 Hannu Raskinen Anjalan Liitto
716 Matti Saaranen Pyhäjärven Pohti
750 Sauli Saunamäki Toijalan Vauhti
765 Ari Seppänen Forssan Salama
877 Risto Vaahtiala LahtiSport
954 Pertti Änäkkälä Reisjärven Pilke
     
M60 Painonheitto  
     
174 Matti Ihalainen Kangasniemen Kalske
179 Jyrki Ilves Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
247 Risto Katajamäki Töysän Veto
430 Atte Lähdekorpi Forssan Salama
500 Jarmo Myllymäki Merijärven Kestävä
579 Esa Paasonen Ristiinan Urheilijat
667 Hannu Ranta Tammelan Ryske
798 Risto Sormunen Syvänniemen Nousu
     
M65 100 m  
     
10 Ari Aartola Helsingin Kisa-Veikot
146 Harri Huotari Helsingin Kisa-Veikot
163 Kalevi Häkkinen Kuopion Reipas
322 Raimo Koskela Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
364 Leo Lahtinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
523 Esko Mälkönen Lieksan Into
540 Veikko Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
542 Kullervo Niiniketo Jyväskylän Kenttäurheilijat
707 Pauli Rytilahti Lapin Lukko
     
M65 200 m  
     
46 Olavi Brandt Muuramen Yritys
146 Harri Huotari Helsingin Kisa-Veikot
470 Antti Mero Jyväskylän Kenttäurheilijat
523 Esko Mälkönen Lieksan Into
540 Veikko Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
657 Taisto Pöyry LahtiSport
692 Börje Riska Suomen Aikuisurheiluliitto
707 Pauli Rytilahti Lapin Lukko
920 Timo Virtanen Oulun Ikiliikkujat
     
M65 400 m  
     
6 Antti Aaltonen Kymen Urheiluveteraanit
46 Olavi Brandt Muuramen Yritys
212 Kari Järvenpää LahtiSport
401 Veijo Leiviksä Oulun Ikiliikkujat
654 Markku Pääkkö Spove
657 Taisto Pöyry LahtiSport
692 Börje Riska Suomen Aikuisurheiluliitto
732 Erkki Salo Ilmajoen Kisailijat
869 Esko Tynkkynen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
895 Reijo Vauhkonen Muuramen Yritys
920 Timo Virtanen Oulun Ikiliikkujat
     
M65 800 m  
     
6 Antti Aaltonen Kymen Urheiluveteraanit
117 Juha Helander Tapanilan Erä
212 Kari Järvenpää LahtiSport
357 Heimo Kärkkäinen Lahden Ahkera
401 Veijo Leiviksä Oulun Ikiliikkujat
436 Kaarlo Maaninka Kauhajoen Karhu
654 Markku Pääkkö Spove
793 Klaus Sjöblom Lahden Ahkera
841 Matti Tennilä Rovaniemen Roadrunners
895 Reijo Vauhkonen Muuramen Yritys
     
M65 1500 m  
     
357 Heimo Kärkkäinen Lahden Ahkera
391 Taisto Lehtinen Spove
484 Jussi Mikkola Spove
558 Seppo Nuoliaho Hämeenlinnan Kisa
573 Jorma Ojen Kunto-Pirkat
654 Markku Pääkkö Spove
793 Klaus Sjöblom Lahden Ahkera
841 Matti Tennilä Rovaniemen Roadrunners
     
M65 5000 m  
     
32 Heikki Alen Lahden Ahkera
117 Juha Helander Tapanilan Erä
357 Heimo Kärkkäinen Lahden Ahkera
369 Eki Laitila Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
436 Kaarlo Maaninka Kauhajoen Karhu
484 Jussi Mikkola Spove
573 Jorma Ojen Kunto-Pirkat
793 Klaus Sjöblom Lahden Ahkera
841 Matti Tennilä Rovaniemen Roadrunners
869 Esko Tynkkynen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
897 Toivo Venäläinen Vihdin Urheiluveteraanit
     
M65 10 000 m  
     
32 Heikki Alen Lahden Ahkera
250 Hannu Kauppinen Rauhalahti Road Runners
357 Heimo Kärkkäinen Lahden Ahkera
369 Eki Laitila Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
400 Pertti Leinonen Polvijärven Vauhti
793 Klaus Sjöblom Lahden Ahkera
841 Matti Tennilä Rovaniemen Roadrunners
897 Toivo Venäläinen Vihdin Urheiluveteraanit
     
M65 2000 m ej  
     
6 Antti Aaltonen Kymen Urheiluveteraanit
587 Voitto Parikka Polvijärven Vauhti
     
M65 100 m aj  
     
6 Antti Aaltonen Kymen Urheiluveteraanit
10 Ari Aartola Helsingin Kisa-Veikot
354 Kalevi Kytölä Kunto-Pirkat
712 Tuomo Ryynänen Iisalmen Visa
819 Kyösti Säkkinen Kajaanin Urheilijat
     
M65 300 m aj  
     
6 Antti Aaltonen Kymen Urheiluveteraanit
117 Juha Helander Tapanilan Erä
470 Antti Mero Jyväskylän Kenttäurheilijat
712 Tuomo Ryynänen Iisalmen Visa
     
M65 5000 m kävely  
     
160 Esko Hyyppä Vimpelin Veto
259 Hannu Kemppainen Kajaanin Kipinä
391 Taisto Lehtinen Spove
420 Heimo Liukkonen Kangasniemen Kalske
666 Jouko Rannanpää Hyvinkään Seudun Urheilijat
868 Jukka Tuusinen Vilppulan Veikot
941 Hilding Wikner Kyrkslätt Idrottsförening
     
M65 Korkeus  
     
10 Ari Aartola Helsingin Kisa-Veikot
19 Hannu Ahonen Kivijärven Kivekkäät
299 Osmo Koivisto Kunto-Pirkat
754 Markku Savola Sulkavan Urheilijat
807 Harri Sundell Vihdin Urheiluveteraanit
     
M65 Seiväs  
     
107 Heino Heikkilä Alahärmän Kisa
285 Seppo Kivimäki Vaasan Vasama
354 Kalevi Kytölä Kunto-Pirkat
482 Jouko Miihkinen Vihdin Urheiluveteraanit
555 Pertti Nousiainen Kunto-Pirkat
     
M65 Pituus  
     
10 Ari Aartola Helsingin Kisa-Veikot
78 Tapio Hakakari Hyvinkään Seudun Urheilijat
233 Simo Kangastie Kunto-Pirkat
285 Seppo Kivimäki Vaasan Vasama
354 Kalevi Kytölä Kunto-Pirkat
467 Mauri Merikanto Helsingin Kisa-Toverit
544 Jouko Nikula Kunto-Pirkat
555 Pertti Nousiainen Kunto-Pirkat
712 Tuomo Ryynänen Iisalmen Visa
819 Kyösti Säkkinen Kajaanin Urheilijat
     
M65 Kolmiloikka  
     
10 Ari Aartola Helsingin Kisa-Veikot
78 Tapio Hakakari Hyvinkään Seudun Urheilijat
354 Kalevi Kytölä Kunto-Pirkat
467 Mauri Merikanto Helsingin Kisa-Toverit
544 Jouko Nikula Kunto-Pirkat
     
M65 Kuula  
     
112 Hannu Heino Porin Urheiluveteraanit
143 Ahti Honkanen Joensuun Kataja
258 Arto Kemppainen Toijalan Vauhti
319 Hannu Kortesluoma Kunto-Pirkat
341 Urpo Kuronen Kuopion Reipas
364 Leo Lahtinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
438 Raimo Majuri Spove
482 Jouko Miihkinen Vihdin Urheiluveteraanit
531 Rauno Möttönen Kunto-Pirkat
676 Markku Rautasalo Kangasniemen Kalske
754 Markku Savola Sulkavan Urheilijat
860 Jaakko Tuovila Lapin Lukko
     
M65 Kiekko  
     
7 Keijo Aaltonen Kiimingin Urheilijat
107 Heino Heikkilä Alahärmän Kisa
112 Hannu Heino Porin Urheiluveteraanit
143 Ahti Honkanen Joensuun Kataja
205 Raimo Jyrkilä Kymen Urheiluveteraanit
227 Tapani Kananen Pyhäjärven Pohti
334 Jouni Kultalahti Evijärven Urheilijat
341 Urpo Kuronen Kuopion Reipas
367 Risto Laihorinne Evijärven Urheilijat
368 Seppo Laikari Tyrnävän Tempaus
438 Raimo Majuri Spove
482 Jouko Miihkinen Vihdin Urheiluveteraanit
499 Heikki Myllykangas Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
531 Rauno Möttönen Kunto-Pirkat
544 Jouko Nikula Kunto-Pirkat
550 Hannu Nissinen LahtiSport
754 Markku Savola Sulkavan Urheilijat
821 Timo Taajaranta Porvoon Urheilijat
860 Jaakko Tuovila Lapin Lukko
     
M65 Moukari  
     
7 Keijo Aaltonen Kiimingin Urheilijat
229 Heikki Kangas Alavieskan Viri
544 Jouko Nikula Kunto-Pirkat
718 Erkki Saarinen LahtiSport
819 Kyösti Säkkinen Kajaanin Urheilijat
     
M65 Keihäs  
     
112 Hannu Heino Porin Urheiluveteraanit
311 Toivo Kopakkala Kangasniemen Kalske
319 Hannu Kortesluoma Kunto-Pirkat
355 Reijo Kälvi Kunto-Pirkat
368 Seppo Laikari Tyrnävän Tempaus
438 Raimo Majuri Spove
555 Pertti Nousiainen Kunto-Pirkat
676 Markku Rautasalo Kangasniemen Kalske
712 Tuomo Ryynänen Iisalmen Visa
821 Timo Taajaranta Porvoon Urheilijat
844 Juhani Tikkalahti Evijärven Urheilijat
     
M65 Painonheitto  
     
7 Keijo Aaltonen Kiimingin Urheilijat
205 Raimo Jyrkilä Kymen Urheiluveteraanit
229 Heikki Kangas Alavieskan Viri
718 Erkki Saarinen LahtiSport
     
M70 100 m  
     
24 Seppo Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
54 Heimo Elonen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
63 Mauri Forsberg LahtiSport
168 Pentti Hänninen Oulun Ikiliikkujat
260 Risto Kemppainen Vihdin Urheiluveteraanit
493 Paavo Muhonen Juuan Urheilijat
612 Heikki Pesonen Kuopion Reipas
649 Jari Pykilä Porin Urheiluveteraanit
     
M70 200 m  
     
63 Mauri Forsberg LahtiSport
168 Pentti Hänninen Oulun Ikiliikkujat
493 Paavo Muhonen Juuan Urheilijat
604 Markku Penttilä Espoon Tapiot
612 Heikki Pesonen Kuopion Reipas
620 Taisto Pietilä Kunto-Pirkat
649 Jari Pykilä Porin Urheiluveteraanit
     
M70 400 m  
     
61 Ahti Finning Kunto-Pirkat
168 Pentti Hänninen Oulun Ikiliikkujat
180 Erkki Intovuori Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
260 Risto Kemppainen Vihdin Urheiluveteraanit
429 Mauri Lyytikäinen Kuopion Reipas
612 Heikki Pesonen Kuopion Reipas
649 Jari Pykilä Porin Urheiluveteraanit
856 Kauko Tuisku Rovaniemen Roadrunners
     
M70 800 m  
     
61 Ahti Finning Kunto-Pirkat
100 Raimo Hartonen Spove
116 Markku Heinonen Kunto-Pirkat
180 Erkki Intovuori Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
478 Teuvo Mettälä Ikaalisten Urheilijat
479 Olavi Miettinen Kuopion Reipas
576 Ari Ovaska Kunto-Pirkat
709 Jouko Rytkönen Spove
856 Kauko Tuisku Rovaniemen Roadrunners
     
M70 1500 m  
     
100 Raimo Hartonen Spove
116 Markku Heinonen Kunto-Pirkat
352 Antti Kyrö LahtiSport
478 Teuvo Mettälä Ikaalisten Urheilijat
709 Jouko Rytkönen Spove
777 Harri Silkosuo LahtiSport
856 Kauko Tuisku Rovaniemen Roadrunners
     
M70 5000 m  
     
338 Kauko Kuningas Anjalan Liitto
352 Antti Kyrö LahtiSport
709 Jouko Rytkönen Spove
856 Kauko Tuisku Rovaniemen Roadrunners
     
M70 10 000 m  
     
338 Kauko Kuningas Anjalan Liitto
352 Antti Kyrö LahtiSport
777 Harri Silkosuo LahtiSport
853 Markku Tonttila Lahden Ahkera
949 Erkki Ylikoski Kunto-Pirkat
     
M70 2000 m ej  
     
478 Teuvo Mettälä Ikaalisten Urheilijat
     
M70 80 m aj  
     
515 Vesa Mäki Länsi-Uudenmaan Urheilijat
604 Markku Penttilä Espoon Tapiot
777 Harri Silkosuo LahtiSport
     
M70 300 m aj  
     
63 Mauri Forsberg LahtiSport
260 Risto Kemppainen Vihdin Urheiluveteraanit
478 Teuvo Mettälä Ikaalisten Urheilijat
     
M70 5000 m kävely  
     
104 Aaro Hautamäki Ylivieskan Kuula
864 Asko Turkki Kyröskosken Ponsi
900 Reijo Viianen Jalasjärven Jalas
     
M70 Korkeus  
     
211 Jukka Järvenpää Jyväskylän Kenttäurheilijat
260 Risto Kemppainen Vihdin Urheiluveteraanit
326 Matti Kostamo Leppävirran Urheilijat
366 Rainer Lahtinen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
407 Tapani Leppälä Kunto-Pirkat
502 Veijo Myllyselkä Tyrnävän Tempaus
515 Vesa Mäki Länsi-Uudenmaan Urheilijat
809 Reijo Sundell Vihdin Urheiluveteraanit
     
M70 Seiväs  
     
211 Jukka Järvenpää Jyväskylän Kenttäurheilijat
717 Seppo Saarela Riihimäen Kisko
827 Seppo Taivassalo Kunto-Pirkat
923 Lauri Vuohelainen Kunto-Pirkat
     
M70 Pituus  
     
92 Tapio Hamunen Joensuun Kataja
211 Jukka Järvenpää Jyväskylän Kenttäurheilijat
260 Risto Kemppainen Vihdin Urheiluveteraanit
366 Rainer Lahtinen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
515 Vesa Mäki Länsi-Uudenmaan Urheilijat
612 Heikki Pesonen Kuopion Reipas
634 Tapio Pitkänen Kymen Urheiluveteraanit
833 Reijo Tanttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
M70 Kolmiloikka  
     
92 Tapio Hamunen Joensuun Kataja
211 Jukka Järvenpää Jyväskylän Kenttäurheilijat
260 Risto Kemppainen Vihdin Urheiluveteraanit
515 Vesa Mäki Länsi-Uudenmaan Urheilijat
634 Tapio Pitkänen Kymen Urheiluveteraanit
717 Seppo Saarela Riihimäen Kisko
827 Seppo Taivassalo Kunto-Pirkat
     
M70 Kuula  
     
43 Stig Berghäll Savonlinnan Jyry
83 Kauko Hakkarainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
366 Rainer Lahtinen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
407 Tapani Leppälä Kunto-Pirkat
443 Tauno Malmelin Vihdin Urheiluveteraanit
650 Reijo Pynnönen Kangasniemen Kalske
809 Reijo Sundell Vihdin Urheiluveteraanit
813 Harri Suominen Muuramen Yritys
     
M70 Kiekko  
     
83 Kauko Hakkarainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
140 Pentti Holopainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
241 Kalevi Karmitsa Saarijärven Pullistus
366 Rainer Lahtinen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
459 Mauri Matilainen Vilppulan Veikot
462 Hannu Mattila LahtiSport
813 Harri Suominen Muuramen Yritys
905 Reijo Viitakoski Kauhajoen Karhu
     
M70 Moukari  
     
52 Simo Ekholm Forssan Alku
83 Kauko Hakkarainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
643 Heimo Pudas Alavieskan Viri
792 Pekka Sivula Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
827 Seppo Taivassalo Kunto-Pirkat
833 Reijo Tanttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
955 Antti Örn Forssan Alku
     
M70 Keihäs  
     
280 Esa Kiuru Hartolan Voima
318 Juhani Kortelainen Lieksan Urheilijat
443 Tauno Malmelin Vihdin Urheiluveteraanit
652 Jukka Pyy Spove
     
M70 Painonheitto  
     
83 Kauko Hakkarainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
511 Pauli Mäkelä Ylistaron Kilpa-Veljet
792 Pekka Sivula Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
810 Ole Sundkvist IK Falken
827 Seppo Taivassalo Kunto-Pirkat
     
M75 100 m  
     
51 Georg Dunkel Helsingin Kisa-Veikot
170 Pertti Härkönen Muuramen Yritys
200 Markku Juopperi Spove
232 Arvi Kangastie Lappajärven Veikot
390 Risto Lehtinen Keravan Urheilijat
448 Jorma Manninen Mikkelin Kilpa-Veikot
602 Eero Penttilä Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
636 Matti Pohjosenperä Oulun Ikiliikkujat
836 Jouko Teinilä Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
952 Jouko Ylä-Liedenpohja Virtain Urheilijat
     
M75 200 m  
     
170 Pertti Härkönen Muuramen Yritys
200 Markku Juopperi Spove
448 Jorma Manninen Mikkelin Kilpa-Veikot
602 Eero Penttilä Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
636 Matti Pohjosenperä Oulun Ikiliikkujat
836 Jouko Teinilä Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
952 Jouko Ylä-Liedenpohja Virtain Urheilijat
     
M75 400 m  
     
75 Sten Haglund IF Drott
170 Pertti Härkönen Muuramen Yritys
200 Markku Juopperi Spove
249 Reijo Kauppila Kunto-Pirkat
952 Jouko Ylä-Liedenpohja Virtain Urheilijat
     
M75 800 m  
     
75 Sten Haglund IF Drott
170 Pertti Härkönen Muuramen Yritys
200 Markku Juopperi Spove
249 Reijo Kauppila Kunto-Pirkat
324 Jouko Koskinen Hämeenlinnan Kisa
492 Reijo Montonen Spove
715 Risto Räty Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
M75 1500 m  
     
75 Sten Haglund IF Drott
200 Markku Juopperi Spove
492 Reijo Montonen Spove
     
M75 5000 m  
     
76 Stig Haglund IF Drott
     
M75 10 000 m  
     
182 Tenho Isola Rauhalahti Road Runners
339 Matti Kuosmanen Kunto-Pirkat
532 Oiva Nevala Häjyt
     
M75 2000 m ej  
     
779 Pentti Sillanpää Kunto-Pirkat
     
M75 80 m aj  
     
81 Tuomo Hakala Jyväskylän Kenttäurheilijat
232 Arvi Kangastie Lappajärven Veikot
     
M75 300 m aj  
     
779 Pentti Sillanpää Kunto-Pirkat
952 Jouko Ylä-Liedenpohja Virtain Urheilijat
     
M75 5000 m kävely  
     
105 Veikko Haverinen Kangasniemen Kalske
121 Eero Heman Hollolan Nasta
603 Hannu Penttilä Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
630 Jorma Pirinen Kunto-Pirkat
     
M75 Korkeus  
     
455 Antero Markunsalo Kuopion Reipas
474 Pekka Metsä Vihdin Urheiluveteraanit
592 Kalevi Partti Kangasniemen Kalske
640 Kyösti Poutiainen Helsingin Kisa-Veikot
720 Juhani Saarinen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
873 Ari Uotila Helsingin Kisa-Veikot
903 Kunto Viiru Kajaanin Kipinä
950 Esko Ylipahkala Tapanilan Erä
     
M75 Seiväs  
     
81 Tuomo Hakala Jyväskylän Kenttäurheilijat
512 Veikko Mäkelä Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
640 Kyösti Poutiainen Helsingin Kisa-Veikot
720 Juhani Saarinen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
M75 Pituus  
     
232 Arvi Kangastie Lappajärven Veikot
289 Heimo Klaukka Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
455 Antero Markunsalo Kuopion Reipas
592 Kalevi Partti Kangasniemen Kalske
     
M75 Kolmiloikka  
     
81 Tuomo Hakala Jyväskylän Kenttäurheilijat
232 Arvi Kangastie Lappajärven Veikot
289 Heimo Klaukka Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
455 Antero Markunsalo Kuopion Reipas
640 Kyösti Poutiainen Helsingin Kisa-Veikot
     
M75 Kuula  
     
347 Esko Kuutti Vihdin Urheiluveteraanit
534 Martti Nevalainen Juuan Urheilijat
592 Kalevi Partti Kangasniemen Kalske
681 Jaakko Rekiranta LahtiSport
950 Esko Ylipahkala Tapanilan Erä
     
M75 Kiekko  
     
267 Raimo Kilpeläinen Leppävirran Urheilijat
310 Timo Kopakkala Kiimingin Urheilijat
317 Timo Korpi-Kokko Jalasjärven Jalas
347 Esko Kuutti Vihdin Urheiluveteraanit
491 Pentti Montonen Mikkelin Kilpa-Veikot
681 Jaakko Rekiranta LahtiSport
950 Esko Ylipahkala Tapanilan Erä
     
M75 Moukari  
     
113 Sakari Heino Tiutisen Pyrintö
267 Raimo Kilpeläinen Leppävirran Urheilijat
310 Timo Kopakkala Kiimingin Urheilijat
347 Esko Kuutti Vihdin Urheiluveteraanit
516 Reima Mäki-Äijälä Kauhajoen Karhu
681 Jaakko Rekiranta LahtiSport
     
M75 Keihäs  
     
232 Arvi Kangastie Lappajärven Veikot
344 Heikki Kuulasmaa Vieremän Koitto
347 Esko Kuutti Vihdin Urheiluveteraanit
640 Kyösti Poutiainen Helsingin Kisa-Veikot
     
M75 Painonheitto  
     
113 Sakari Heino Tiutisen Pyrintö
310 Timo Kopakkala Kiimingin Urheilijat
317 Timo Korpi-Kokko Jalasjärven Jalas
347 Esko Kuutti Vihdin Urheiluveteraanit
516 Reima Mäki-Äijälä Kauhajoen Karhu
     
M80 100 m  
     
87 Sakari Hallia Oulun Ikiliikkujat
483 Aimo Mikkola Karvian Kiri
597 Jarmo Peltokangas Oulun Ikiliikkujat
816 Timo Suvanto Alavuden Urheilijat
     
M80 200 m  
     
87 Sakari Hallia Oulun Ikiliikkujat
277 Paavo Kinnunen Oulun Ikiliikkujat
     
M80 400 m  
     
8 Unto Aaltonen Harjun Urheilijat -82
66 Pär Granbacka IF Drott
277 Paavo Kinnunen Oulun Ikiliikkujat
575 Seppo Ollinen LahtiSport
     
M80 800 m  
     
8 Unto Aaltonen Harjun Urheilijat -82
575 Seppo Ollinen LahtiSport
661 Antti Rajala Länsi-Uudenmaan Urheilijat
     
M80 1500 m  
     
575 Seppo Ollinen LahtiSport
661 Antti Rajala Länsi-Uudenmaan Urheilijat
     
M80 80 m aj  
     
70 Aarne Haapala Laihian Luja
     
M80 200 m aj  
     
66 Pär Granbacka IF Drott
     
M80 5000 m kävely  
     
265 Raino Kiander Imatran Urheilijat
886 Martti Valonen Spove
926 Raimo Vuorenmaa Saarijärven Pullistus
     
M80 Korkeus  
     
70 Aarne Haapala Laihian Luja
816 Timo Suvanto Alavuden Urheilijat
     
M80 Seiväs  
     
70 Aarne Haapala Laihian Luja
     
M80 Pituus  
     
223 Ermo Kalevo Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
816 Timo Suvanto Alavuden Urheilijat
     
M80 Kolmiloikka  
     
47 Stig Bäcklund Isnäs Start
223 Ermo Kalevo Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
M80 Kuula  
     
194 Usko Jokinen Kunto-Pirkat
571 Pekka Oinonen Kivijärven Kivekkäät
838 Jouni Tenhu LahtiSport
883 Kaarlo Valasjärvi Helsingin Kisa-Veikot
     
M80 Kiekko  
     
571 Pekka Oinonen Kivijärven Kivekkäät
753 Aulis Savola Lappajärven Veikot
838 Jouni Tenhu LahtiSport
858 Tauno Tukkinen Lohjan Urheilijat
861 Kaarle Tuovinen Kuopion Reipas
867 Into Turvanen Helsingin Kisa-Veikot
     
M80 Moukari  
     
70 Aarne Haapala Laihian Luja
571 Pekka Oinonen Kivijärven Kivekkäät
753 Aulis Savola Lappajärven Veikot
858 Tauno Tukkinen Lohjan Urheilijat
883 Kaarlo Valasjärvi Helsingin Kisa-Veikot
     
M80 Keihäs  
     
37 Kauno Anttila Spove
89 Eino Halme LahtiSport
571 Pekka Oinonen Kivijärven Kivekkäät
753 Aulis Savola Lappajärven Veikot
785 Veikko Siltanen Kunto-Pirkat
838 Jouni Tenhu LahtiSport
858 Tauno Tukkinen Lohjan Urheilijat
     
M80 Painonheitto  
     
70 Aarne Haapala Laihian Luja
571 Pekka Oinonen Kivijärven Kivekkäät
753 Aulis Savola Lappajärven Veikot
     
M85 100 m  
     
102 Juhani Haurunen LahtiSport
314 Niilo Korhonen Suonenjoen Vasama
     
M85 200 m  
     
314 Niilo Korhonen Suonenjoen Vasama
447 Eino Manninen Saarijärven Pullistus
     
M85 400 m  
     
314 Niilo Korhonen Suonenjoen Vasama
447 Eino Manninen Saarijärven Pullistus
     
M85 800 m  
     
314 Niilo Korhonen Suonenjoen Vasama
447 Eino Manninen Saarijärven Pullistus
     
M85 1500 m  
     
314 Niilo Korhonen Suonenjoen Vasama
     
M85 80 m aj  
     
314 Niilo Korhonen Suonenjoen Vasama
     
M85 5000 m kävely  
     
418 Heikki Linna Kangasniemen Kalske
800 Martti Soulanto Savonlinnan Jyry
     
M85 Korkeus  
     
102 Juhani Haurunen LahtiSport
314 Niilo Korhonen Suonenjoen Vasama
388 Raimo Lehmusvainio Spove
     
M85 Seiväs  
     
388 Raimo Lehmusvainio Spove
     
M85 Pituus  
     
314 Niilo Korhonen Suonenjoen Vasama
388 Raimo Lehmusvainio Spove
800 Martti Soulanto Savonlinnan Jyry
     
M85 Kolmiloikka  
     
314 Niilo Korhonen Suonenjoen Vasama
     
M85 Kuula  
     
278 Reino Kinnunen Spove
388 Raimo Lehmusvainio Spove
     
M85 Kiekko  
     
278 Reino Kinnunen Spove
314 Niilo Korhonen Suonenjoen Vasama
388 Raimo Lehmusvainio Spove
     
M85 Moukari  
     
278 Reino Kinnunen Spove
     
M85 Keihäs  
     
186 Erkki Jokela Mäntän Urheilijat
388 Raimo Lehmusvainio Spove
800 Martti Soulanto Savonlinnan Jyry
     
M85 Painonheitto  
     
278 Reino Kinnunen Spove
     
M90 100 m  
     
424 Åke Lund Spove
     
M90 5000 m kävely  
     
832 Matti Tamminen Kyyjärven Kyky
     
M90 Korkeus  
     
424 Åke Lund Spove
     
M90 Seiväs  
     
424 Åke Lund Spove
     
M90 Pituus  
     
424 Åke Lund Spove
     
M90 Kolmiloikka  
     
424 Åke Lund Spove
     
M90 Kuula  
     
508 Martti Mäkelä Lappajärven Veikot
721 Leo Saarinen Harjun Urheilijat -82
     
M90 Kiekko  
     
508 Martti Mäkelä Lappajärven Veikot
721 Leo Saarinen Harjun Urheilijat -82
     
M90 Moukari  
     
157 Viljo Hyvölä Iisalmen Visa
508 Martti Mäkelä Lappajärven Veikot
721 Leo Saarinen Harjun Urheilijat -82
909 Veikko Vilen Mikkelin Kilpa-Veikot
     
M90 Keihäs  
     
157 Viljo Hyvölä Iisalmen Visa
508 Martti Mäkelä Lappajärven Veikot
     
M90 Painonheitto  
     
508 Martti Mäkelä Lappajärven Veikot
721 Leo Saarinen Harjun Urheilijat -82
     
M95 100 m  
     
605 Pekka Penttilä Porin Urheiluveteraanit
     
M95 200 m  
     
605 Pekka Penttilä Porin Urheiluveteraanit
     
M95 Pituus  
     
605 Pekka Penttilä Porin Urheiluveteraanit
     
M95 Kiekko  
     
110 Arvo Heininen Kunto-Pirkat
     
     
     
     
     
N30 100 m  
     
80 Sonja Hakala Helsingin Kisa-Veikot
207 Piia Jäntti Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
245 Annukka Katainen Esbo If
343 Suvi Kuukkanen-Raaska Jyväskylän Kenttäurheilijat
451 Maiju Manninen Äänekosken Urheilijat
464 Maxine Mattsson Turun Urheiluliitto
723 Suvi-Tuuli Saarnio Jyväskylän Kenttäurheilijat
834 Tiia Taponen LahtiSport
840 Reetta Tenhu Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N30 200 m  
     
62 Anna Fogde IF Åland
80 Sonja Hakala Helsingin Kisa-Veikot
207 Piia Jäntti Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
245 Annukka Katainen Esbo If
451 Maiju Manninen Äänekosken Urheilijat
464 Maxine Mattsson Turun Urheiluliitto
723 Suvi-Tuuli Saarnio Jyväskylän Kenttäurheilijat
834 Tiia Taponen LahtiSport
     
N30 400 m  
     
62 Anna Fogde IF Åland
80 Sonja Hakala Helsingin Kisa-Veikot
613 Mira Pesonen Mikkelin Kilpa-Veikot
708 Heini Rytkönen Jyväskylän Kenttäurheilijat
834 Tiia Taponen LahtiSport
840 Reetta Tenhu Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N30 800 m  
     
613 Mira Pesonen Mikkelin Kilpa-Veikot
708 Heini Rytkönen Jyväskylän Kenttäurheilijat
872 Mari Ulkuniemi Runner’s Club
     
N30 1500 m  
     
108 Laura Heikkilä Runner’s Club
685 Sandra Riihola Keravan Urheilijat
872 Mari Ulkuniemi Runner’s Club
     
N30 5000 m  
     
108 Laura Heikkilä Runner’s Club
129 Kirsti Hietaoja Hippoksen maratonkerho
415 Heidi Lindfors Jyväskylän Kenttäurheilijat
442 Saara Malinen Runner’s Club
677 Satu Rautiainen Äänekosken Urheilijat
685 Sandra Riihola Keravan Urheilijat
811 Laura Sunila Runner’s Club
872 Mari Ulkuniemi Runner’s Club
     
N30 10 000 m  
     
3 Josefina Aalto Runner’s Club
172 Taru Häyrinen Mikkelin Kilpa-Veikot
415 Heidi Lindfors Jyväskylän Kenttäurheilijat
442 Saara Malinen Runner’s Club
811 Laura Sunila Runner’s Club
872 Mari Ulkuniemi Runner’s Club
     
N30 3000 m ej  
     
415 Heidi Lindfors Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N30 100 m aj  
     
82 Johanna Hakalahti Tampereen Pyrintö
     
N30 400 m aj  
     
464 Maxine Mattsson Turun Urheiluliitto
     
N30 5000 m kävely  
     
662 Sanna Rajala Vihdin Urheiluveteraanit
     
N30 Korkeus  
     
82 Johanna Hakalahti Tampereen Pyrintö
464 Maxine Mattsson Turun Urheiluliitto
     
N30 Seiväs  
     
919 Tiia Virtanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N30 Pituus  
     
62 Anna Fogde IF Åland
82 Johanna Hakalahti Tampereen Pyrintö
451 Maiju Manninen Äänekosken Urheilijat
464 Maxine Mattsson Turun Urheiluliitto
834 Tiia Taponen LahtiSport
     
N30 Kolmiloikka  
     
62 Anna Fogde IF Åland
82 Johanna Hakalahti Tampereen Pyrintö
464 Maxine Mattsson Turun Urheiluliitto
855 Elina Torro Lappeenrannan Urheilu-Miehet
     
N30 Kuula  
     
21 Kaisa Ahonen Kivijärven Kivekkäät
30 Sonja Alasalmi Jyväskylän Kenttäurheilijat
181 Maarit Iso-Jaakkola Punkalaitumen Kunto
919 Tiia Virtanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
957 Henrika Österlund IF Åland
     
N30 Kiekko  
     
30 Sonja Alasalmi Jyväskylän Kenttäurheilijat
62 Anna Fogde IF Åland
82 Johanna Hakalahti Tampereen Pyrintö
181 Maarit Iso-Jaakkola Punkalaitumen Kunto
957 Henrika Österlund IF Åland
     
N30 Moukari  
     
21 Kaisa Ahonen Kivijärven Kivekkäät
82 Johanna Hakalahti Tampereen Pyrintö
181 Maarit Iso-Jaakkola Punkalaitumen Kunto
264 Outi Keurulainen Muuramen Yritys
662 Sanna Rajala Vihdin Urheiluveteraanit
957 Henrika Österlund IF Åland
     
N30 Keihäs  
     
82 Johanna Hakalahti Tampereen Pyrintö
115 Katja Heinonen Äänekosken Urheilijat
181 Maarit Iso-Jaakkola Punkalaitumen Kunto
207 Piia Jäntti Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
428 Milja Lusila Asikkalan Raikas
     
N30 Painonheitto  
     
21 Kaisa Ahonen Kivijärven Kivekkäät
62 Anna Fogde IF Åland
82 Johanna Hakalahti Tampereen Pyrintö
181 Maarit Iso-Jaakkola Punkalaitumen Kunto
221 Eeva Kadenius Vihdin Urheiluveteraanit
264 Outi Keurulainen Muuramen Yritys
957 Henrika Österlund IF Åland
     
N35 100 m  
     
11 Carolina Aftab Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
29 Johanna Alaraasakka Helsingin Kisa-Veikot
119 Ida Hellman Länsi-Uudenmaan Urheilijat
236 Jonna Carita Kanninen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
623 Iina-Lydia Pihlainen Esbo If
703 Anni Ruotsalainen Helsingin Kisa-Veikot
846 Tessa Tillgren Jyväskylän Kenttäurheilijat
921 Viivi Virtanen Keravan Urheilijat
930 Virpi Vähäkangas Keravan Urheilijat
     
N35 200 m  
     
29 Johanna Alaraasakka Helsingin Kisa-Veikot
119 Ida Hellman Länsi-Uudenmaan Urheilijat
152 Riikka Huuskonen Helsingin Kisa-Veikot
696 Annika Rosberg-Haavisto Hämeenlinnan Tarmo
703 Anni Ruotsalainen Helsingin Kisa-Veikot
744 Satu Santaholma Oulun Pyrintö
921 Viivi Virtanen Keravan Urheilijat
930 Virpi Vähäkangas Keravan Urheilijat
935 Annina Walling Kuopion Reipas
     
N35 400 m  
     
1 Riikka Aakula Salon Vilpas
29 Johanna Alaraasakka Helsingin Kisa-Veikot
288 Anne Kivivuori Viitasaaren Viesti
313 Anni Korhonen Lahden Ahkera
454 Ilona Markkanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
664 Anne Rajaniemi Lahden Ahkera
703 Anni Ruotsalainen Helsingin Kisa-Veikot
921 Viivi Virtanen Keravan Urheilijat
935 Annina Walling Kuopion Reipas
     
N35 800 m  
     
1 Riikka Aakula Salon Vilpas
42 Mari Bergdahl Kälviän Tarmo
288 Anne Kivivuori Viitasaaren Viesti
664 Anne Rajaniemi Lahden Ahkera
935 Annina Walling Kuopion Reipas
     
N35 1500 m  
     
1 Riikka Aakula Salon Vilpas
42 Mari Bergdahl Kälviän Tarmo
664 Anne Rajaniemi Lahden Ahkera
784 Emilia Siltanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N35 5000 m  
     
178 Sonja Ilomäki Virtain Urheilijat
784 Emilia Siltanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N35 10 000 m  
     
68 Lilja Grönroos Helsingin Juoksijat
     
N35 2000 m ej  
     
454 Ilona Markkanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N35 100 m aj  
     
152 Riikka Huuskonen Helsingin Kisa-Veikot
273 Alina Kinnunen Jyväskylän Kenttäurheilijat
288 Anne Kivivuori Viitasaaren Viesti
     
N35 400 m aj  
     
288 Anne Kivivuori Viitasaaren Viesti
313 Anni Korhonen Lahden Ahkera
454 Ilona Markkanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N35 5000 m kävely  
     
363 Jenni Lahtinen Kunto-Pirkat
     
N35 Korkeus  
     
273 Alina Kinnunen Jyväskylän Kenttäurheilijat
327 Satu Kouvo Lappeenrannan Urheilu-Miehet
846 Tessa Tillgren Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N35 Seiväs  
     
885 Anne-Mari Vallioniemi Janakkalan Jana
     
N35 Pituus  
     
119 Ida Hellman Länsi-Uudenmaan Urheilijat
220 Johanna Kaasalainen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
327 Satu Kouvo Lappeenrannan Urheilu-Miehet
696 Annika Rosberg-Haavisto Hämeenlinnan Tarmo
772 Jaana Sieviläinen Joensuun Kataja
854 Saana Topp Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
     
N35 Kolmiloikka  
     
220 Johanna Kaasalainen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
744 Satu Santaholma Oulun Pyrintö
772 Jaana Sieviläinen Joensuun Kataja
854 Saana Topp Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
     
N35 Kuula  
     
72 Sini Haapalainen Oulaisten Taru
238 Helmi Karesti Keravan Urheilijat
288 Anne Kivivuori Viitasaaren Viesti
393 Laura Lehto Jyväskylän Kenttäurheilijat
439 Johanna Makkonen Äänekosken Urheilijat
518 Anne Mäkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
530 Kati Möttönen Jyväskylän Kenttäurheilijat
704 Riikka Ruuth Kivijärven Kivekkäät
823 Tuija Taattola Juankosken Kuohu
956 Cecilia Österlund IF Nykarlebynejden
     
N35 Kiekko  
     
72 Sini Haapalainen Oulaisten Taru
288 Anne Kivivuori Viitasaaren Viesti
393 Laura Lehto Jyväskylän Kenttäurheilijat
439 Johanna Makkonen Äänekosken Urheilijat
454 Ilona Markkanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
530 Kati Möttönen Jyväskylän Kenttäurheilijat
693 Tiina Riutta Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
956 Cecilia Österlund IF Nykarlebynejden
     
N35 Moukari  
     
72 Sini Haapalainen Oulaisten Taru
306 Anu-Riikka Kolari Varpaisjärven Vire
393 Laura Lehto Jyväskylän Kenttäurheilijat
414 Mirjami Linden Jyväskylän Kenttäurheilijat
530 Kati Möttönen Jyväskylän Kenttäurheilijat
704 Riikka Ruuth Kivijärven Kivekkäät
812 Annika Suominen Vihdin Urheiluveteraanit
956 Cecilia Österlund IF Nykarlebynejden
     
N35 Keihäs  
     
288 Anne Kivivuori Viitasaaren Viesti
393 Laura Lehto Jyväskylän Kenttäurheilijat
475 Tiina Metsämuuronen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
577 Piret Paal Helsingin Kisa-Veikot
693 Tiina Riutta Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
862 Jonna Tupasalo LahtiSport
     
N35 Painonheitto  
     
72 Sini Haapalainen Oulaisten Taru
393 Laura Lehto Jyväskylän Kenttäurheilijat
414 Mirjami Linden Jyväskylän Kenttäurheilijat
439 Johanna Makkonen Äänekosken Urheilijat
530 Kati Möttönen Jyväskylän Kenttäurheilijat
704 Riikka Ruuth Kivijärven Kivekkäät
812 Annika Suominen Vihdin Urheiluveteraanit
956 Cecilia Österlund IF Nykarlebynejden
     
N40 100 m  
     
5 Alexandra Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot
94 Pia Hannukainen Helsingin Tarmo
244 Hanna Kasurinen Helsingin Kisa-Veikot
298 Mirva Koivisto Nurmijärven Yleisurheilu
356 Virpi Kämäräinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
419 Tanja Liski Länsi-Uudenmaan Urheilijat
445 Sirpa Malmström Nurmijärven Yleisurheilu
498 Kirsi Mykkänen Kuopion Reipas
607 Anne Pernaa Espoon Tapiot
658 Riitta Rahkila Nurmijärven Yleisurheilu
684 Susanna Riekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
686 Jaana Riikonen Perniön Urheilijat
725 Riitta Sallinen Helsingin Kisa-Veikot
782 Titta Sillman Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
904 Taru Viiru Janakkalan Jana
915 Sanna Virkkunen Oulun Pyrintö
     
N40 200 m  
     
5 Alexandra Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot
39 Henna Anunti Haukiputaan Veikot
94 Pia Hannukainen Helsingin Tarmo
244 Hanna Kasurinen Helsingin Kisa-Veikot
329 Johanna Kujala Evijärven Urheilijat
356 Virpi Kämäräinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
419 Tanja Liski Länsi-Uudenmaan Urheilijat
445 Sirpa Malmström Nurmijärven Yleisurheilu
498 Kirsi Mykkänen Kuopion Reipas
607 Anne Pernaa Espoon Tapiot
658 Riitta Rahkila Nurmijärven Yleisurheilu
684 Susanna Riekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
686 Jaana Riikonen Perniön Urheilijat
725 Riitta Sallinen Helsingin Kisa-Veikot
782 Titta Sillman Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
893 Minna Varpiola Helsingin Kisa-Veikot
     
N40 400 m  
     
5 Alexandra Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot
58 Ella Eskelinen LahtiSport
60 Missu Eskola Helsingin Kisa-Veikot
257 Milla Kelonurmi Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
292 Päivi Knutar Kälviän Tarmo
298 Mirva Koivisto Nurmijärven Yleisurheilu
356 Virpi Kämäräinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
386 Jenni Lautiala Salon Vilpas
399 Sara Lehtovuori Länsi-Uudenmaan Urheilijat
445 Sirpa Malmström Nurmijärven Yleisurheilu
621 Anu Pietiläinen Äänekosken Urheilijat
658 Riitta Rahkila Nurmijärven Yleisurheilu
794 Johanna Soiluaho Äänekosken Urheilijat
     
N40 800 m  
     
60 Missu Eskola Helsingin Kisa-Veikot
292 Päivi Knutar Kälviän Tarmo
298 Mirva Koivisto Nurmijärven Yleisurheilu
386 Jenni Lautiala Salon Vilpas
399 Sara Lehtovuori Länsi-Uudenmaan Urheilijat
621 Anu Pietiläinen Äänekosken Urheilijat
     
N40 1500 m  
     
35 Tiina Alhonen Vaajakosken Kuohu
292 Päivi Knutar Kälviän Tarmo
386 Jenni Lautiala Salon Vilpas
399 Sara Lehtovuori Länsi-Uudenmaan Urheilijat
497 Saija Mustonen Kuivasjärven Aura
648 Suvi Puttonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N40 5000 m  
     
35 Tiina Alhonen Vaajakosken Kuohu
293 Jenni Koho Vieremän Koitto
386 Jenni Lautiala Salon Vilpas
496 Katja Mustonen Koiviston Kipinä
783 Pia Siltala Laihian Luja
890 Maarit Valtonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N40 10 000 m  
     
97 Lotta Hanski Kauhajoen Karhu
497 Saija Mustonen Kuivasjärven Aura
520 Minna Mäkitalo Raision Kuula
632 Anu Pitkänen Helsingin Juoksijat
648 Suvi Puttonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
783 Pia Siltala Laihian Luja
     
N40 2000 m ej  
     
648 Suvi Puttonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N40 80 m aj  
     
5 Alexandra Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot
39 Henna Anunti Haukiputaan Veikot
94 Pia Hannukainen Helsingin Tarmo
356 Virpi Kämäräinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
465 Anette Mehtälä Jyväskylän Kenttäurheilijat
514 Tuire Mäki Jyväskylän Kenttäurheilijat
875 Miia Uskalinmäki Tampereen Pyrintö
893 Minna Varpiola Helsingin Kisa-Veikot
     
N40 400 m aj  
     
5 Alexandra Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot
58 Ella Eskelinen LahtiSport
356 Virpi Kämäräinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
465 Anette Mehtälä Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N40 5000 m kävely  
     
28 Heidi Ahvenus Kaipolan Vire
53 Jutta Ellä Kalannin Vankka
376 Anja Lammi Helsingin Kisa-Veikot
     
N40 Korkeus  
     
39 Henna Anunti Haukiputaan Veikot
58 Ella Eskelinen LahtiSport
356 Virpi Kämäräinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
514 Tuire Mäki Jyväskylän Kenttäurheilijat
875 Miia Uskalinmäki Tampereen Pyrintö
     
N40 Seiväs  
     
94 Pia Hannukainen Helsingin Tarmo
782 Titta Sillman Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
     
N40 Pituus  
     
5 Alexandra Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot
39 Henna Anunti Haukiputaan Veikot
58 Ella Eskelinen LahtiSport
254 Anni Kekolahti Oulun Pyrintö
356 Virpi Kämäräinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
419 Tanja Liski Länsi-Uudenmaan Urheilijat
465 Anette Mehtälä Jyväskylän Kenttäurheilijat
514 Tuire Mäki Jyväskylän Kenttäurheilijat
684 Susanna Riekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
875 Miia Uskalinmäki Tampereen Pyrintö
915 Sanna Virkkunen Oulun Pyrintö
     
N40 Kolmiloikka  
     
5 Alexandra Aaltonen Helsingin Kisa-Veikot
58 Ella Eskelinen LahtiSport
356 Virpi Kämäräinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
465 Anette Mehtälä Jyväskylän Kenttäurheilijat
514 Tuire Mäki Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N40 Kuula  
     
39 Henna Anunti Haukiputaan Veikot
144 Hannariina Honkanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
191 Katriina Jokinen Liedon Parma
256 Niina Kelo Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
257 Milla Kelonurmi Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
356 Virpi Kämäräinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
514 Tuire Mäki Jyväskylän Kenttäurheilijat
589 Hanna Parkkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
684 Susanna Riekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
713 Anne Rämö Turunseudun kenttäurheilijat
774 Piia Siikala Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
875 Miia Uskalinmäki Tampereen Pyrintö
915 Sanna Virkkunen Oulun Pyrintö
     
N40 Kiekko  
     
4 Pauliina Aalto Uudenkaupungin Kenttäkarhut
144 Hannariina Honkanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
191 Katriina Jokinen Liedon Parma
199 Mia Junikka Jyväskylän Kenttäurheilijat
256 Niina Kelo Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
257 Milla Kelonurmi Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
356 Virpi Kämäräinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
423 Hanna-Mari Louramo-Ben Algia Turun Senioriurheilijat
589 Hanna Parkkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
684 Susanna Riekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
713 Anne Rämö Turunseudun kenttäurheilijat
774 Piia Siikala Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
875 Miia Uskalinmäki Tampereen Pyrintö
     
N40 Moukari  
     
14 Ritva Ahola Kaipolan Vire
199 Mia Junikka Jyväskylän Kenttäurheilijat
316 Kirsi Koro Virtain Urheilijat
423 Hanna-Mari Louramo-Ben Algia Turun Senioriurheilijat
589 Hanna Parkkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
684 Susanna Riekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N40 Keihäs  
     
144 Hannariina Honkanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
256 Niina Kelo Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
356 Virpi Kämäräinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
465 Anette Mehtälä Jyväskylän Kenttäurheilijat
589 Hanna Parkkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
633 Merja Pitkänen Alatornion Pirkat
671 Maijastiina Rantala Ähtärin Urheilijat
789 Johanna Sirviö Vampulan Urheilijat
875 Miia Uskalinmäki Tampereen Pyrintö
     
N40 Painonheitto  
     
14 Ritva Ahola Kaipolan Vire
199 Mia Junikka Jyväskylän Kenttäurheilijat
316 Kirsi Koro Virtain Urheilijat
423 Hanna-Mari Louramo-Ben Algia Turun Senioriurheilijat
684 Susanna Riekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
875 Miia Uskalinmäki Tampereen Pyrintö
     
N45 100 m  
     
38 Laura Anttolainen Nurmijärven Yleisurheilu
77 Johanna Haikonen Helsingin Kisa-Veikot
95 Virpi Hannuksela Kunto-Pirkat
150 Hannamari Hurtig-Putkonen Nurmijärven Yleisurheilu
234 Johanna Kankaanpää Kunto-Pirkat
394 Tarina Lehto Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
619 Päivi Pietarinen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
629 Sari Pikkarainen Janakkalan Jana
738 Päivi Salovaara LahtiSport
948 Anne Yli-Olli Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N45 200 m  
     
38 Laura Anttolainen Nurmijärven Yleisurheilu
77 Johanna Haikonen Helsingin Kisa-Veikot
95 Virpi Hannuksela Kunto-Pirkat
234 Johanna Kankaanpää Kunto-Pirkat
394 Tarina Lehto Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
546 Nelli Nikula Helsingin Kisa-Veikot
629 Sari Pikkarainen Janakkalan Jana
781 Katja Sillgren Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N45 400 m  
     
38 Laura Anttolainen Nurmijärven Yleisurheilu
77 Johanna Haikonen Helsingin Kisa-Veikot
137 Jonna Holkeri LahtiSport
546 Nelli Nikula Helsingin Kisa-Veikot
     
N45 800 m  
     
416 Johanna Lindholm Loviisan Tor
799 Katja Sorri Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N45 1500 m  
     
416 Johanna Lindholm Loviisan Tor
939 Diana Wikblom IF Nykarlebynejden
     
N45 5000 m  
     
209 Katja Järvelä Jyväskylän Kenttäurheilijat
416 Johanna Lindholm Loviisan Tor
450 Laura Manninen Kenttäurheilijat-58
939 Diana Wikblom IF Nykarlebynejden
     
N45 10 000 m  
     
209 Katja Järvelä Jyväskylän Kenttäurheilijat
416 Johanna Lindholm Loviisan Tor
     
N45 2000 m ej  
     
799 Katja Sorri Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N45 80 m aj  
     
16 Aila Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
95 Virpi Hannuksela Kunto-Pirkat
103 Tiia Hautala Kunto-Pirkat
546 Nelli Nikula Helsingin Kisa-Veikot
781 Katja Sillgren Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N45 400 m aj  
     
137 Jonna Holkeri LahtiSport
546 Nelli Nikula Helsingin Kisa-Veikot
     
N45 5000 m kävely  
     
99 Marita Harju Jyväskylän Kenttäurheilijat
251 Paula Kauppinen-Roivainen Iisalmen Visa
537 Tiiu Niemelä Lempäälän Kisa Yleisurheilu
     
N45 Korkeus  
     
137 Jonna Holkeri LahtiSport
781 Katja Sillgren Jyväskylän Kenttäurheilijat
948 Anne Yli-Olli Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N45 Seiväs  
     
378 Tiina Lampen Helsingin Kisa-Veikot
537 Tiiu Niemelä Lempäälän Kisa Yleisurheilu
     
N45 Pituus  
     
16 Aila Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
95 Virpi Hannuksela Kunto-Pirkat
103 Tiia Hautala Kunto-Pirkat
234 Johanna Kankaanpää Kunto-Pirkat
537 Tiiu Niemelä Lempäälän Kisa Yleisurheilu
781 Katja Sillgren Jyväskylän Kenttäurheilijat
948 Anne Yli-Olli Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N45 Kolmiloikka  
     
16 Aila Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
137 Jonna Holkeri LahtiSport
537 Tiiu Niemelä Lempäälän Kisa Yleisurheilu
781 Katja Sillgren Jyväskylän Kenttäurheilijat
948 Anne Yli-Olli Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N45 Kuula  
     
12 Teija Aho Pulkkilan Ponsi
20 Heli Ahonen Kunto-Pirkat
122 Minna Henttonen Mäntsälän Urheilijat
234 Johanna Kankaanpää Kunto-Pirkat
668 Johanna Ranta Turun Urheiluliitto
781 Katja Sillgren Jyväskylän Kenttäurheilijat
916 Anne Virtanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
948 Anne Yli-Olli Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N45 Kiekko  
     
12 Teija Aho Pulkkilan Ponsi
20 Heli Ahonen Kunto-Pirkat
122 Minna Henttonen Mäntsälän Urheilijat
234 Johanna Kankaanpää Kunto-Pirkat
629 Sari Pikkarainen Janakkalan Jana
668 Johanna Ranta Turun Urheiluliitto
698 Johanna Rosnell Oriveden Ponnistus
948 Anne Yli-Olli Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N45 Moukari  
     
12 Teija Aho Pulkkilan Ponsi
122 Minna Henttonen Mäntsälän Urheilijat
698 Johanna Rosnell Oriveden Ponnistus
     
N45 Keihäs  
     
12 Teija Aho Pulkkilan Ponsi
122 Minna Henttonen Mäntsälän Urheilijat
698 Johanna Rosnell Oriveden Ponnistus
781 Katja Sillgren Jyväskylän Kenttäurheilijat
916 Anne Virtanen Jyväskylän Kenttäurheilijat
948 Anne Yli-Olli Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N45 Painonheitto  
     
12 Teija Aho Pulkkilan Ponsi
20 Heli Ahonen Kunto-Pirkat
122 Minna Henttonen Mäntsälän Urheilijat
668 Johanna Ranta Turun Urheiluliitto
698 Johanna Rosnell Oriveden Ponnistus
     
N50 100 m  
     
145 Riikka Honkanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
472 Katrin Mertanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
566 Ingela Nygård Jungar Esbo If
714 Vera Maria Räsänen Kymen Urheiluveteraanit
726 Tarja Salmela Merijärven Kestävä
842 Salla Teppo Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
888 Elisa Valtanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N50 200 m  
     
145 Riikka Honkanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
472 Katrin Mertanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
726 Tarja Salmela Merijärven Kestävä
847 Mari Tirkkonen Helsingin Kisa-Veikot
     
N50 400 m  
     
243 Johanna Kasslin LahtiSport
384 Katriina Laurila Kunto-Pirkat
495 Katri Munukkka KENSU
726 Tarja Salmela Merijärven Kestävä
847 Mari Tirkkonen Helsingin Kisa-Veikot
     
N50 800 m  
     
384 Katriina Laurila Kunto-Pirkat
495 Katri Munukkka KENSU
688 Sirpa Riitamäki Virtain Urheilijat
701 Virpi Ruohomäki Helsingin Kisa-Veikot
847 Mari Tirkkonen Helsingin Kisa-Veikot
     
N50 1500 m  
     
91 Niina Halonen Mäntylahden Veto
384 Katriina Laurila Kunto-Pirkat
495 Katri Munukkka KENSU
688 Sirpa Riitamäki Virtain Urheilijat
701 Virpi Ruohomäki Helsingin Kisa-Veikot
     
N50 5000 m  
     
49 Karina Danielsson IF Åland
91 Niina Halonen Mäntylahden Veto
132 Sari Hilli Rovaniemen Roadrunners
     
N50 10 000 m  
     
49 Karina Danielsson IF Åland
91 Niina Halonen Mäntylahden Veto
132 Sari Hilli Rovaniemen Roadrunners
     
N50 80 m aj  
     
145 Riikka Honkanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
302 Minna Koivuniemi Vihdin Urheiluveteraanit
460 Satu Matilainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
472 Katrin Mertanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
936 Sanna Westerberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat
     
N50 300 m aj  
     
460 Satu Matilainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
472 Katrin Mertanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
847 Mari Tirkkonen Helsingin Kisa-Veikot
     
N50 5000 m kävely  
     
803 Tiina Stenvall Esbo If
     
N50 Korkeus  
     
460 Satu Matilainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
910 Anne Viljanmaa Tampereen Pyrintö
936 Sanna Westerberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat
     
N50 Seiväs  
     
59 Marja Eskelinen Vetelin Urheilijat
     
N50 Pituus  
     
302 Minna Koivuniemi Vihdin Urheiluveteraanit
460 Satu Matilainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
566 Ingela Nygård Jungar Esbo If
876 Pipsa Uutto-Rajakallio Noormarkun Nopsa
910 Anne Viljanmaa Tampereen Pyrintö
936 Sanna Westerberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat
     
N50 Kolmiloikka  
     
936 Sanna Westerberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat
944 Kirsi Yijälä Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N50 Kuula  
     
59 Marja Eskelinen Vetelin Urheilijat
203 Inka Juvonen Janakkalan Jana
353 Mari Kyrönlahti Jyväskylän Kenttäurheilijat
398 Satu Lehtonen LahtiSport
599 Kristiina Peltola Keuruun Kisailijat
714 Vera Maria Räsänen Kymen Urheiluveteraanit
726 Tarja Salmela Merijärven Kestävä
749 Pirjo Saukkonen Leppävirran Urheilijat
768 Jaana Siekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
769 Kirsti Siekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
910 Anne Viljanmaa Tampereen Pyrintö
936 Sanna Westerberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat
     
N50 Kiekko  
     
203 Inka Juvonen Janakkalan Jana
353 Mari Kyrönlahti Jyväskylän Kenttäurheilijat
398 Satu Lehtonen LahtiSport
714 Vera Maria Räsänen Kymen Urheiluveteraanit
749 Pirjo Saukkonen Leppävirran Urheilijat
768 Jaana Siekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
769 Kirsti Siekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N50 Moukari  
     
145 Riikka Honkanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
353 Mari Kyrönlahti Jyväskylän Kenttäurheilijat
398 Satu Lehtonen LahtiSport
714 Vera Maria Räsänen Kymen Urheiluveteraanit
749 Pirjo Saukkonen Leppävirran Urheilijat
768 Jaana Siekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
769 Kirsti Siekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
770 Marke Siekkinen Pihtiputaan Tuisku
     
N50 Keihäs  
     
302 Minna Koivuniemi Vihdin Urheiluveteraanit
353 Mari Kyrönlahti Jyväskylän Kenttäurheilijat
398 Satu Lehtonen LahtiSport
599 Kristiina Peltola Keuruun Kisailijat
714 Vera Maria Räsänen Kymen Urheiluveteraanit
768 Jaana Siekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
769 Kirsti Siekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
936 Sanna Westerberg Länsi-Uudenmaan Urheilijat
944 Kirsi Yijälä Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N50 Painonheitto  
     
145 Riikka Honkanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
203 Inka Juvonen Janakkalan Jana
398 Satu Lehtonen LahtiSport
714 Vera Maria Räsänen Kymen Urheiluveteraanit
749 Pirjo Saukkonen Leppävirran Urheilijat
768 Jaana Siekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
769 Kirsti Siekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
770 Marke Siekkinen Pihtiputaan Tuisku
910 Anne Viljanmaa Tampereen Pyrintö
     
N55 100 m  
     
86 Tiina Hakomäki Ylihärmän Junkkarit
224 Johanna Kalho Jyväskylän Kenttäurheilijat
547 Marja Niska Tampereen Pyrintö
570 Kati Oikarinen Helsingin Kisa-Veikot
627 Marita Piiroinen Mikkelin Kilpa-Veikot
719 Jaana Saarinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
914 Anne Virkalahti Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N55 200 m  
     
86 Tiina Hakomäki Ylihärmän Junkkarit
224 Johanna Kalho Jyväskylän Kenttäurheilijat
547 Marja Niska Tampereen Pyrintö
570 Kati Oikarinen Helsingin Kisa-Veikot
627 Marita Piiroinen Mikkelin Kilpa-Veikot
719 Jaana Saarinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
914 Anne Virkalahti Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N55 400 m  
     
271 Jaana Kiminkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
570 Kati Oikarinen Helsingin Kisa-Veikot
719 Jaana Saarinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N55 800 m  
     
134 Arja Hirvelä Jämsänkosken Ilves
271 Jaana Kiminkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
901 Annika Viilo Kunto-Pirkat
     
N55 1500 m  
     
134 Arja Hirvelä Jämsänkosken Ilves
271 Jaana Kiminkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N55 80 m aj  
     
547 Marja Niska Tampereen Pyrintö
943 Sari Willman-Tuominen LahtiSport
     
N55 5000 m kävely  
     
882 Tarja Vakkuri Kankaanpään Urheilijat
     
N55 Korkeus  
     
547 Marja Niska Tampereen Pyrintö
559 Irmeli Nuotiomaa Helsingin Kisa-Veikot
627 Marita Piiroinen Mikkelin Kilpa-Veikot
     
N55 Pituus  
     
547 Marja Niska Tampereen Pyrintö
943 Sari Willman-Tuominen LahtiSport
     
N55 Kolmiloikka  
     
943 Sari Willman-Tuominen LahtiSport
     
N55 Kuula  
     
120 Leila Hellström Kaskö Idrottsklubb
128 Leena Hietanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
303 Mirja Kokko LahtiSport
331 Tiina Kukkonen Keiteleen Nuju
434 Katri Lösönen Alavieskan Viri
559 Irmeli Nuotiomaa Helsingin Kisa-Veikot
889 Kaisa Valtonen Imatran Urheilijat
     
N55 Kiekko  
     
128 Leena Hietanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
287 Jaana Kivistö Teuvan Rivakka
303 Mirja Kokko LahtiSport
434 Katri Lösönen Alavieskan Viri
559 Irmeli Nuotiomaa Helsingin Kisa-Veikot
889 Kaisa Valtonen Imatran Urheilijat
     
N55 Moukari  
     
128 Leena Hietanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
303 Mirja Kokko LahtiSport
434 Katri Lösönen Alavieskan Viri
790 Päivi Sirviö Polvijärven Urheilijat
889 Kaisa Valtonen Imatran Urheilijat
     
N55 Keihäs  
     
123 Heli Herlevi-Malila Helsingin Kisa-Veikot
303 Mirja Kokko LahtiSport
547 Marja Niska Tampereen Pyrintö
559 Irmeli Nuotiomaa Helsingin Kisa-Veikot
580 Kirsi Paavola Vaasan Vasama
889 Kaisa Valtonen Imatran Urheilijat
     
N55 Painonheitto  
     
128 Leena Hietanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
303 Mirja Kokko LahtiSport
434 Katri Lösönen Alavieskan Viri
889 Kaisa Valtonen Imatran Urheilijat
     
N60 100 m  
     
335 Tarja Kummelus LahtiSport
561 Anne Nurmi Helsingin Kisa-Veikot
727 Anna-Liisa Salminen Helsingin Kisa-Veikot
771 Tuula Siekkinen Kuivasjärven Aura
839 Leena Tenhu Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N60 200 m  
     
335 Tarja Kummelus LahtiSport
727 Anna-Liisa Salminen Helsingin Kisa-Veikot
839 Leena Tenhu Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N60 400 m  
     
148 Anne Huovilainen LahtiSport
622 Salme Pihjala Espoon Tapiot
839 Leena Tenhu Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N60 800 m  
     
198 Leena Jukarainen LahtiSport
473 Maija-Liisa Mertanen Vihdin Urheiluveteraanit
622 Salme Pihjala Espoon Tapiot
655 Sirpa Pääkkönen Sotkamon Jymy
     
N60 1500 m  
     
88 Elli-Tarja Hallikainen Alatornion Pirkat
148 Anne Huovilainen LahtiSport
198 Leena Jukarainen LahtiSport
473 Maija-Liisa Mertanen Vihdin Urheiluveteraanit
622 Salme Pihjala Espoon Tapiot
655 Sirpa Pääkkönen Sotkamon Jymy
     
N60 5000 m  
     
88 Elli-Tarja Hallikainen Alatornion Pirkat
473 Maija-Liisa Mertanen Vihdin Urheiluveteraanit
655 Sirpa Pääkkönen Sotkamon Jymy
     
N60 10 000 m  
     
88 Elli-Tarja Hallikainen Alatornion Pirkat
473 Maija-Liisa Mertanen Vihdin Urheiluveteraanit
     
N60 300 m aj  
     
837 Ulla Teittinen Valkealan Kajo
     
N60 3000 m kävely  
     
473 Maija-Liisa Mertanen Vihdin Urheiluveteraanit
755 Annika Savolainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
791 Tarja Sirén Ikaalisten Urheilijat
     
N60 Korkeus  
     
839 Leena Tenhu Jyväskylän Kenttäurheilijat
894 Tuija Varsala Länsi-Uudenmaan Urheilijat
     
N60 Seiväs  
     
426 Pirkko Luoma Jyväskylän Kenttäurheilijat
561 Anne Nurmi Helsingin Kisa-Veikot
     
N60 Pituus  
     
561 Anne Nurmi Helsingin Kisa-Veikot
727 Anna-Liisa Salminen Helsingin Kisa-Veikot
771 Tuula Siekkinen Kuivasjärven Aura
837 Ulla Teittinen Valkealan Kajo
894 Tuija Varsala Länsi-Uudenmaan Urheilijat
     
N60 Kolmiloikka  
     
561 Anne Nurmi Helsingin Kisa-Veikot
727 Anna-Liisa Salminen Helsingin Kisa-Veikot
771 Tuula Siekkinen Kuivasjärven Aura
894 Tuija Varsala Länsi-Uudenmaan Urheilijat
     
N60 Kuula  
     
240 Siv Karlström Esbo If
328 Mervi Kovanen Kunto-Pirkat
432 Virve Lännistö Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
521 Liisa Mäkitörmä Varpaisjärven Vire
535 Raili Nevalainen Juuan Urheilijat
584 Eeva Palomäki Kunto-Pirkat
766 Eila Seppänen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
894 Tuija Varsala Länsi-Uudenmaan Urheilijat
928 Merja Vuorinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N60 Kiekko  
     
240 Siv Karlström Esbo If
426 Pirkko Luoma Jyväskylän Kenttäurheilijat
432 Virve Lännistö Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
521 Liisa Mäkitörmä Varpaisjärven Vire
528 Susanne Måsabacka HIFK – Friidrott
535 Raili Nevalainen Juuan Urheilijat
584 Eeva Palomäki Kunto-Pirkat
690 Erja Rinne Helsingin Kisa-Veikot
766 Eila Seppänen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
894 Tuija Varsala Länsi-Uudenmaan Urheilijat
928 Merja Vuorinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N60 Moukari  
     
41 Kerstin Backman LahtiSport
151 Eila Huuskonen Kiuruveden Urheilijat
426 Pirkko Luoma Jyväskylän Kenttäurheilijat
432 Virve Lännistö Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
521 Liisa Mäkitörmä Varpaisjärven Vire
690 Erja Rinne Helsingin Kisa-Veikot
766 Eila Seppänen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
839 Leena Tenhu Jyväskylän Kenttäurheilijat
928 Merja Vuorinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N60 Keihäs  
     
432 Virve Lännistö Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
521 Liisa Mäkitörmä Varpaisjärven Vire
584 Eeva Palomäki Kunto-Pirkat
690 Erja Rinne Helsingin Kisa-Veikot
766 Eila Seppänen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
928 Merja Vuorinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N60 Painonheitto  
     
41 Kerstin Backman LahtiSport
240 Siv Karlström Esbo If
432 Virve Lännistö Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
521 Liisa Mäkitörmä Varpaisjärven Vire
690 Erja Rinne Helsingin Kisa-Veikot
766 Eila Seppänen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
839 Leena Tenhu Jyväskylän Kenttäurheilijat
928 Merja Vuorinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N65 100 m  
     
177 Sinikka Illaru Vihdin Urheiluveteraanit
476 Marja Metsänkylä Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
831 Eeva-Maija Tamminen Kunto-Pirkat
     
N65 200 m  
     
22 Maire Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
25 Tuula Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
177 Sinikka Illaru Vihdin Urheiluveteraanit
476 Marja Metsänkylä Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N65 400 m  
     
177 Sinikka Illaru Vihdin Urheiluveteraanit
476 Marja Metsänkylä Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
     
N65 1500 m  
     
351 Anna Kyppö Vaajakosken Kuohu
870 Mirjam Tynkkynen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N65 5000 m  
     
270 Margit Kilpiö-Nikula Kunto-Pirkat
351 Anna Kyppö Vaajakosken Kuohu
870 Mirjam Tynkkynen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N65 10 000 m  
     
870 Mirjam Tynkkynen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
     
N65 80 m aj  
     
476 Marja Metsänkylä Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N65 300 m aj  
     
476 Marja Metsänkylä Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N65 3000 m kävely  
     
342 Anneli Kuukkanen Äänekosken Urheilijat
626 Kirsti Piipari Mikkelin Kilpa-Veikot
     
N65 Korkeus  
     
22 Maire Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
25 Tuula Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
645 Merja Pulkkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N65 Pituus  
     
22 Maire Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
25 Tuula Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
476 Marja Metsänkylä Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
626 Kirsti Piipari Mikkelin Kilpa-Veikot
645 Merja Pulkkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
683 Kirsti Reuhkala Haukiputaan Veikot
831 Eeva-Maija Tamminen Kunto-Pirkat
     
N65 Kolmiloikka  
     
22 Maire Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
25 Tuula Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
645 Merja Pulkkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N65 Kuula  
     
22 Maire Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
301 Seija Koivunen Kunto-Pirkat
381 Leena Lappalainen Kuhmon Kiva
519 Raija Mäkipää Helsingin Tarmo
626 Kirsti Piipari Mikkelin Kilpa-Veikot
645 Merja Pulkkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
683 Kirsti Reuhkala Haukiputaan Veikot
808 Maire Sundell Vihdin Urheiluveteraanit
814 Pirjo Suopela Saarijärven Pullistus
     
N65 Kiekko  
     
519 Raija Mäkipää Helsingin Tarmo
556 Toini Nousiainen Kunto-Pirkat
626 Kirsti Piipari Mikkelin Kilpa-Veikot
663 Riitta Rajamäki Virtain Urheilijat
683 Kirsti Reuhkala Haukiputaan Veikot
814 Pirjo Suopela Saarijärven Pullistus
     
N65 Moukari  
     
22 Maire Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
645 Merja Pulkkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
946 Elisa Yli-Hallila Helsingin Kisa-Veikot
     
N65 Keihäs  
     
519 Raija Mäkipää Helsingin Tarmo
556 Toini Nousiainen Kunto-Pirkat
626 Kirsti Piipari Mikkelin Kilpa-Veikot
645 Merja Pulkkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
663 Riitta Rajamäki Virtain Urheilijat
     
N65 Painonheitto  
     
22 Maire Ahonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
301 Seija Koivunen Kunto-Pirkat
510 Paula Mäkelä Ylistaron Kilpa-Veljet
556 Toini Nousiainen Kunto-Pirkat
645 Merja Pulkkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N70 100 m  
     
130 Helena Hietarinta Kauhajoen Karhu
305 Terhi Kokkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
336 Maija Kumpula Oulun Pyrintö
409 Riitta Leppämäki Kuopion Vipinä
675 Sisko Rauhala Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N70 200 m  
     
130 Helena Hietarinta Kauhajoen Karhu
305 Terhi Kokkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
336 Maija Kumpula Oulun Pyrintö
675 Sisko Rauhala Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N70 400 m  
     
336 Maija Kumpula Oulun Pyrintö
675 Sisko Rauhala Jyväskylän Kenttäurheilijat
734 Sinikka Salo Kunto-Pirkat
     
N70 800 m  
     
336 Maija Kumpula Oulun Pyrintö
734 Sinikka Salo Kunto-Pirkat
     
N70 1500 m  
     
734 Sinikka Salo Kunto-Pirkat
     
N70 10 000 m  
     
361 Tuula Lahdenperä Häjyt
     
N70 80 m aj  
     
305 Terhi Kokkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
675 Sisko Rauhala Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N70 200 m aj  
     
305 Terhi Kokkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
675 Sisko Rauhala Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N70 3000 m kävely  
     
440 Marja Maksimainen LahtiSport
759 Asta Savukoski Korson Kaiku
     
N70 Korkeus  
     
34 Tuula Alho Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
305 Terhi Kokkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
330 Anna Maija Kukka Helsingin Kisa-Veikot
675 Sisko Rauhala Jyväskylän Kenttäurheilijat
747 Maija-Liisa Sarja Jyväskylän Kenttäurheilijat
933 Marketta Västi Kuopion Vipinä
     
N70 Seiväs  
     
933 Marketta Västi Kuopion Vipinä
     
N70 Pituus  
     
305 Terhi Kokkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
330 Anna Maija Kukka Helsingin Kisa-Veikot
379 Liisa Lapinkero Jyväskylän Kenttäurheilijat
409 Riitta Leppämäki Kuopion Vipinä
675 Sisko Rauhala Jyväskylän Kenttäurheilijat
747 Maija-Liisa Sarja Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N70 Kolmiloikka  
     
305 Terhi Kokkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat
330 Anna Maija Kukka Helsingin Kisa-Veikot
409 Riitta Leppämäki Kuopion Vipinä
675 Sisko Rauhala Jyväskylän Kenttäurheilijat
     
N70 Kuula  
     
34 Tuula Alho Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
379 Liisa Lapinkero Jyväskylän Kenttäurheilijat
440 Marja Maksimainen LahtiSport
641 Pirkko Povelainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
879 Sirpa Vahtera Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N70 Kiekko  
     
34 Tuula Alho Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
379 Liisa Lapinkero Jyväskylän Kenttäurheilijat
440 Marja Maksimainen LahtiSport
641 Pirkko Povelainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
747 Maija-Liisa Sarja Jyväskylän Kenttäurheilijat
760 Leena Scheerer Jämsänkosken Ilves
879 Sirpa Vahtera Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
933 Marketta Västi Kuopion Vipinä
     
N70 Moukari  
     
440 Marja Maksimainen LahtiSport
641 Pirkko Povelainen Jyväskylän Kenttäurheilijat
879 Sirpa Vahtera Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
933 Marketta Västi Kuopion Vipinä
     
N70 Keihäs  
     
34 Tuula Alho Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
879 Sirpa Vahtera Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N70 Painonheitto  
     
330 Anna Maija Kukka Helsingin Kisa-Veikot
440 Marja Maksimainen LahtiSport
879 Sirpa Vahtera Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N75 100 m  
     
504 Irmeli Mäihäniemi Kunto-Pirkat
908 Kirsti Viitanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N75 200 m  
     
239 Pirjo Karetie Jyväskylän Kenttäurheilijat
268 Terttu Kilpeläinen Leppävirran Urheilijat
504 Irmeli Mäihäniemi Kunto-Pirkat
908 Kirsti Viitanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N75 400 m  
     
218 Leena Kaartinen LahtiSport
239 Pirjo Karetie Jyväskylän Kenttäurheilijat
625 Tellervo Pihlajaniemi Kunto-Pirkat
     
N75 800 m  
     
169 Pirjo Hänninen Vaajakosken Kuohu
185 Inkeri Janhunen Kunto-Pirkat
218 Leena Kaartinen LahtiSport
239 Pirjo Karetie Jyväskylän Kenttäurheilijat
625 Tellervo Pihlajaniemi Kunto-Pirkat
     
N75 1500 m  
     
169 Pirjo Hänninen Vaajakosken Kuohu
     
N75 5000 m  
     
286 Hannele Kivistö Spove
743 Ilona Sandman Spove
     
N75 10 000 m  
     
286 Hannele Kivistö Spove
     
N75 3000 m kävely  
     
218 Leena Kaartinen LahtiSport
239 Pirjo Karetie Jyväskylän Kenttäurheilijat
286 Hannele Kivistö Spove
743 Ilona Sandman Spove
     
N75 Korkeus  
     
624 Helinä Pihlaja Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
     
N75 Seiväs  
     
908 Kirsti Viitanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N75 Pituus  
     
239 Pirjo Karetie Jyväskylän Kenttäurheilijat
624 Helinä Pihlaja Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
908 Kirsti Viitanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N75 Kolmiloikka  
     
524 Mirja Mäntylä Kunto-Pirkat
908 Kirsti Viitanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N75 Kuula  
     
56 Rauha Ervalahti Kunto-Pirkat
504 Irmeli Mäihäniemi Kunto-Pirkat
524 Mirja Mäntylä Kunto-Pirkat
624 Helinä Pihlaja Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
908 Kirsti Viitanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N75 Kiekko  
     
56 Rauha Ervalahti Kunto-Pirkat
624 Helinä Pihlaja Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
908 Kirsti Viitanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N75 Moukari  
     
56 Rauha Ervalahti Kunto-Pirkat
268 Terttu Kilpeläinen Leppävirran Urheilijat
524 Mirja Mäntylä Kunto-Pirkat
908 Kirsti Viitanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N75 Keihäs  
     
56 Rauha Ervalahti Kunto-Pirkat
239 Pirjo Karetie Jyväskylän Kenttäurheilijat
268 Terttu Kilpeläinen Leppävirran Urheilijat
624 Helinä Pihlaja Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
908 Kirsti Viitanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N75 Painonheitto  
     
56 Rauha Ervalahti Kunto-Pirkat
524 Mirja Mäntylä Kunto-Pirkat
624 Helinä Pihlaja Etelä-Pohjanmaan Urheiluvet.
908 Kirsti Viitanen Varsinais-Suomen Veteraaniurh.
     
N80 100 m  
     
825 Marjatta Taipale Toivakan Rivakka
     
N80 200 m  
     
825 Marjatta Taipale Toivakan Rivakka
     
N80 400 m  
     
825 Marjatta Taipale Toivakan Rivakka
     
N80 3000 m kävely  
     
538 Irja Nieminen Toivakan Rivakka
     
N80 Korkeus  
     
746 Seija Sario Helsingin Kisa-Veikot
825 Marjatta Taipale Toivakan Rivakka
     
N80 Seiväs  
     
65 Inkeri Fält Kuopion Vipinä
     
N80 Pituus  
     
825 Marjatta Taipale Toivakan Rivakka
     
N80 Kolmiloikka  
     
746 Seija Sario Helsingin Kisa-Veikot
     
N80 Kuula  
     
65 Inkeri Fält Kuopion Vipinä
230 Kerttu Kangasmäki Laihian Luja
     
N80 Kiekko  
     
65 Inkeri Fält Kuopion Vipinä
230 Kerttu Kangasmäki Laihian Luja
281 Maija Kivelä Kunto-Pirkat
     
N80 Moukari  
     
65 Inkeri Fält Kuopion Vipinä
230 Kerttu Kangasmäki Laihian Luja
281 Maija Kivelä Kunto-Pirkat
     
N80 Keihäs  
     
65 Inkeri Fält Kuopion Vipinä
230 Kerttu Kangasmäki Laihian Luja
     
N80 Painonheitto  
     
230 Kerttu Kangasmäki Laihian Luja
281 Maija Kivelä Kunto-Pirkat
     
N85 Kuula  
     
488 Eila Mikola Porin Tarmo
     
N85 Moukari  
     
488 Eila Mikola Porin Tarmo
     
N85 Painonheitto  
     
488 Eila Mikola Porin Tarmo
     
N90 Pituus  
     
797 Senni Sopanen Spove
     
N90 Kuula  
     
797 Senni Sopanen Spove

 

Pääyhteistyökumppanit

Enberg
Lähitapiola Keski-Suomi
Kariteam
Valmet
Verso